Wanchain Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı WAN Wanchain
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Jack Lu
 • Coin Sitesi https://wanchain.org/
 • Desteklediği Cüzdanlar -
 • Coin Arzı 210,000,000USD
 • Coin Hacmi 832928USD
 • Kuruluş Yılı 2017
 • Listelendiği Borsalar Binance - Huobi Global - KuCoin - Tokocrypto - Bitrue - CoinEx
 • Whitepaper https://www.explorewanchain.org/#/

Wanchain Hakkında

Rate this post

Wanchain (WAN) Nedir?

Wanchain, zincirler arası işlemlere ve birden fazla zincirin birlikte çalışabilirliğine izin veren dağıtılmış bir defterdir. Wanchain, blok zincirler arasındaki işlemleri kolaylaştırmasına rağmen, aynı zamanda özerk olarak çalışan bağımsız bir blok zinciridir. Protokol , zincirler arası işlemlerin kayıtlarını işleyen ve tutan dağıtılmış bir defter görevi görür .

Wanchain üzerindeki işlemler sadece farklı genel blok zincirleri arasında değil, aynı zamanda özel zincirler arasında da gerçekleşir. Bir Ethereum ( ETH ) çatalı olarak Wanchain, Ethereum blok zincirinin bazı özelliklerinden yararlanır. Protokol, akıllı sözleşmeler aracılığıyla uygulamaları güvenli ve özerk bir şekilde işler. Wanchain için kullanım örnekleri arasında merkezi olmayan borsalar ( DEX’ler ), borç verme ve ödünç alma platformları, sabit paralar, kitle fonlaması, çok para birimli ödemeler ve ödemeler yer alır.

Platform tamamen merkezi değildir ve işlemleri yönetmek veya onaylamak için hiçbir koruyucu taraf gerektirmez. Diğer çapraz zincir sistemlerinden farklı olarak Wanchain, işlemlerin kimliğini doğrulamak için üçüncü taraf bir platforma güvenmez. Kilitli hesap mekanizması, ağdaki hesapların güvenliğini sağlamak ve yönetmek için kullanılır ve üçüncü taraf müdahalelerini ortadan kaldırır.

 

Wanchain’in Kurucuları Kimdir?

Wanchain, Jack Lu tarafından 2017 yılında kuruldu ve merkezi Pekin, Çin ve Austin, Teksas’ta bulunuyor.

Kurucu ve CEO Jack Lu, blockchain ile ilgilenen bir girişimci ve teknik uzmandır. Wanchain’den önce, 2014 yılında Factom’un kurucu ortağı ve CTO’suydu. Lu ayrıca, veri depolama sertifikaları ve dijital varlıklara odaklanan bir blok zinciri protokolü olan Wanglutech’i kurdu.

Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Li Ni, teknoloji endüstrisinde 15 yılı aşkın deneyime sahip bir bilgisayar bilimcisidir. Ayrıca pazarlama, iş geliştirme ve satış alanlarında da deneyimlidir. Daha önce ZTE, SuperMap Software ve Delta Electronics’te çalıştı.

Mühendislik Başkan Yardımcısı Weijia Zhang, yazılım modelleme, blok zinciri ve bilişsel bilimler gibi alanlarda deneyime sahip bir mühendis ve Ar-Ge uzmanıdır. Birkaç yıl boyunca DELL’de baş yazılım mühendisiydi. Zhang’ın yirmiden fazla bekleyen ve onaylanmış teknoloji patenti var.

 

Wanchain Ağı Nasıl Güvenlidir?

WAN, Ethereum’un bir çatalıdır ve hisse kanıtı ( PoS ) kullanır. Wainchain , tüm ICO katılımcılarına ERC-20 WAN coinleri verdi. Ana ağ 2018’de başlatıldığında, ERC-20 tokeni Wanchain’in yerel zincirine uyarlandı.

Platformun doğrulama düğümleri, Kuponlara (zincirler arası işlemleri doğrulama), Storemen (kilitli hesapları yönetme) ve Doğrulayıcılara (düzenli doğrulamalar gerçekleştirme) ayrılmıştır. Düğümlerin ağdaki işlemleri doğrulamadan önce WAN’ı stake etmesi gerekir. Kilitli hesaplar kriptografik şifreleme yoluyla oluşturulur.

 

Wanchain’i (WAN) Nerede Yapabilirsiniz?

WAN satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

Binance – Huobi Global – KuCoin – Tokocrypto – Bitrue – CoinEx

Bir kripto para borsasını seçmeden önce kendi araştırmanızı titizlikle yapmayı ihmal etmeyin.

Kripto para dünyasına yeni dahil olanların WAN nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için izleyebileceği birçok yol var, ancak coinincele.com olarak en doğru bilgiyi, hizmeti vermek için çok çalışıyoruz.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir