UMA Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Hart Lambur - Allison Lu
 • Coin Sitesi https://umaproject.org/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 101,172,570USD
 • Coin Hacmi 17010476USD
 • Kuruluş Yılı 2018
 • Listelendiği Borsalar Coinbase Pro -Binance - Bilaxy - OKEx
 • Whitepaper https://umaproject.org/

UMA Hakkında

Rate this post

UMA [UMA] Nedir?

UMA veya Evrensel Piyasa Erişimi, Ethereum (ETH) blok zincirinde sentetik varlıklar oluşturmak için geliştirilmiş bir protokoldür. UMA, Aralık 2018’de piyasaya sürüldü.
Sentetik varlıklar, aynı değere sahip farklı değerlerdeki varlıkları temsil eden yapılardır. Özellikle, UMA, kullanıcılarının, tümü Ethereum blok zincirinde çalışan, ekonomik teşviklerle korunan, kendi kendini uygulayan, kendi kendini yöneten finansal sözleşmeler tasarlamasına olanak tanır.
Esasen, UMA, vadeli işlem sözleşmeleri, fark sözleşmeleri (CFD’ler) veya iş ortakları arasında yürütülmek üzere tasarlanmış vadeli işlem takasları gibi gerçek dünyadaki herhangi bir finansal türev ürününü dijitalleştirir ve otomatikleştirir. Diğer kripto para birimleri gibi, UMA da dijital varlıklara dayalı kendi kendini gerçekleştiren vadeli işlem sözleşmelerini destekler.

 

UMA Kurucusu Kim?

UMA’nın kurucu ortakları, Goldman Sachs ticaret odasında tanışan Hart Lambur ve Allison Lu’dur.
2005 yılında Lambur, Columbia Üniversitesi’nden bilgisayar bilimleri bölümünden mezun oldu. UMA’nın kurucu ortağına ek olarak, evrensel pazar erişim protokolleri geliştirmekten sorumlu bir şirket olan Risk Labs’ın CEO’su ve kurucu ortağıdır.
UMA’ya ve Risk Labs’e katılmadan önce Lambur, Columbia Üniversitesi’nde araştırma görevlisi ve Goldman Sachs’ta devlet tahvili tüccarıydı. Ayrıca, 2017’de Stone Ridge Asset Management’a satmadan önce kişisel finans izleme platformu Openfolio’yu kurdu ve barındırdı.
Allison Lu, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden Ekonomi ve İşletme alanında lisans derecesine sahiptir.
2009 ve 2015 yılları arasında, Lou ve Ramble’ın buluştuğu Goldman Sachs’ta başkan yardımcısıydı. Lu daha sonra bir finansal hizmetler mobil uygulaması olan Tala’da Kredi ve Risk Analizi Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Lu ayrıca Ethereum tabanlı bir eşler arası kredi platformu olan One Daijo’da danışman olarak çalıştı.

 

Piyasada Kaç UMA [UMA] Coin Var?

Uma; Evrensel Pazar Erişim Protokolünün yönetim tokenidir. Yani token sahipleri, protokol parametrelerinde ve sistem güncellemelerinde yapılan değişiklikler üzerinde oy kullanma hakkına sahiptir.
UMA’nın toplam arzı 100 milyon coin’in biraz üzerinde. Ekim 2020 itibariyle bunların yaklaşık 55 milyonu piyasaya arz edilmiştir.
Toplam arzın 2 milyonu, projenin ilk token arzı (ICO) sırasında satıldı. Projenin kurucularına 48,5 milyon dolar ayrıldı. Protokol geliştiricilerine ödül olarak 35 milyon, gelecekteki satışlar için 14,5 milyon ayrılmıştır.
Katılımı teşvik etmek için, mevcut UMA arzının %0,05’ine eşdeğer bir enflasyonist ödül, ağdaki her oylama döngüsünde aktif seçmenlere ödenmemiş hisselerle orantılı olarak dağıtılır.

 

UMA Ağı Güvenli mi?

UMA, Ethereum blok zincirinde çalışır ve bu nedenle iş kanıtı karma işlevi Ethash tarafından korunur.

 

UMA [UMA] Nereden Alınır?

UMA, önde gelen birçok kripto para borsası aracılığıyla satın alınabilir. Bazı büyük isimler şunlardır:

Coinbase Pro -Binance – Bilaxy – OKEx

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir