Tribe Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Joey Santoro - Brianna Montgomery - Sebastian Delgado
 • Coin Sitesi https://fei.money/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 1,000,000,000USD
 • Coin Hacmi 3738236USD
 • Kuruluş Yılı 2021
 • Listelendiği Borsalar UniSwap V2 - Binance - Huobi Global - Coinbase - Gate.io
 • Whitepaper https://fei.money/static/media/whitepaper.7d5e2986.pdf

Tribe Hakkında

Rate this post

Tribe (TRIBE) Nedir?

Tribe, FEI adı verilen algoritmik bir stabilcoin için yönetişim tokenidir . Fei, stablecoin pazarına yeni bir merkezi olmayan çözüm getirmeyi amaçlıyor. Mevcut stabilcoin çözümleri ya itibari para destekli ve merkezileştirilmiş ya da kripto destekli ve verimsiz bir şekilde aktifleştirilmiş. Diğer algoritmik stabilcoin seçenekleri, sabit oranlarda likidite eksikliği ile mücadele ediyor. Bu nedenle dengesiz bir durumda çalışırlar ve konsantre hale gelirler. FEI tasarımı, merkez bankası rezervlerinin bölümlere ayrılmış bir modelini önerir. Bu sistemde protokol, FEI’yi sübvansiyonlu bir ETH fiyatı üzerinden piyasaya verir ve ardından fiyat, getiri ve büyüme (sabitlenmiş) oranını korumak için sermaye biçiminde ETH birikimini kullanır. TRIBE, FEI yönetişimi için gereken DAO yönetişim tokenidir. UniSwapV2 likidite havuzunda kotaları yönetmek veya FEI ile takas yapmak için kullanılabilir.

 

Tribe Kurucusu Kim?

Tribe , Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonlar (DAO’lar) olarak yönetilir. Başka bir deyişle, akıllı sözleşmeler aracılığıyla topluluk tarafından tamamen merkezsizleştirilir. The DAO tarafından yönetilen Fei stablecoin, Bay Area bölgesinde yaşayan Joey Santoro, Brianna Montgomery ve Sebastian Delgado tarafından kuruldu ve Mart 2021’de piyasaya sürüldü. Fei Labs’ın CEO’su olarak Santoro, Duke Üniversitesi’nden bilgisayar bilimi diplomasıyla mezun oldu. Okta Inc.’de yazılım mühendisi olarak çalıştı. Projenin iş lideri olarak Montgomery, Fly Labs’a katılmadan önce blockchain stüdyosu ConsenSys ekibinin bir üyesiydi. UC Berkeley mezunu olan Delgado, iki yılı aşkın bir süredir DeFi projesi Dharma Labs’ta çalıştı. Fly Labs; Andreessen Horowitz ve Coinbase Ventures gibi çeşitli risk sermayesi fonları tarafından desteklenmektedir.

Tribe Ağı Güvenli mi?

Ethereum destekli tokenler TRIBE ve FEI, ERC-20 standardında çalışır. Ağ bir DAO olarak yönetilir.

Yönetici, Token Üretici, Token Burner, PCV Controller ve Guardian gibi farklı kullanıcı rollerini içerir. Bu rollerin tümü topluluk tarafından yönetilir.
ERC-20, Ethereum blok zincirinde yeni oluşturulan hemen hemen tüm tokenler tarafından kullanılan standarttır. Ethereum, DAO’lar için en popüler blockchain ağlarından biridir. Madencilerin yeni ether madenciliği yapmak için ihtiyaç duyduğu iş kanıtı, bir konsensüs mekanizması ile güvence altına alınmıştır. Birden fazla merkezi olmayan düğüm, işlemleri doğrular ve Ethereum blok zinciri ağını güvence altına alır.
Halka açık lansmanın ardından Tribe, saldırganların ETH-FEI Uniswap havuzundan büyük miktarda ETH çekmesine izin veren bir güvenlik açığını düzeltmek için stabilcoin ticaretini geçici olarak durdurdu. Bu ihlal herhangi bir sorun olmadan engellendi.

 

Tribe (TRIBE) Nereden Alınır?

Tribe; UniSwapV2, Binance, Huobi, Coinbase ve Gate.io borsalarında işlem görmektedir.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir