The Graph Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Yaniv Tal
 • Coin Sitesi www.thegraph.com
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 10,057,044,431USD
 • Coin Hacmi 55577330USD
 • Kuruluş Yılı 2020
 • Listelendiği Borsalar Binance - Gate.io - Kraken - KuCoin - Huobi Global
 • Whitepaper https://thegraph.com/docs/

The Graph Hakkında

Rate this post

Graph (GRT) Nedir?

The Graph; IPFS ve Ethereum gibi ağlardaki verileri sorgulamak, DeFi ve daha geniş Web3 ekosistemindeki uygulamaları güçlendirmek için bir indeksleme protokolü. Herhangi bir kullanıcı, GraphQL kullanarak, blok zincirinden veri sorgulayabilen ve çıkarabilen “alt grafikler” adı verilen açık API’ler oluşturabilir ve dağıtabilir. Geliştiricilerin Graph üzerinde uygulamalar oluşturmasını kolaylaştıran bir veri barındırma hizmeti var ve merkezi olmayan web bu yıl içinde yayına girecek. Graph şu anda Ethereum, IPFS ve POA ağlarından gelen verileri endekslemeyi desteklemektedir ve yakında daha fazla ağ ile entegre olacaktır.

Bugüne kadar, Uniswap, Synthetix, Aragon, AAVE, Gnosis, Balancer, Livepeer, DAOstack, Decentraland ve benzeri protokollerde (DApps) merkezi olmayan uygulamalar geliştiren binlerce yazılım geliştiricisi tarafından 3.000’den fazla alt grafik barındırıldı. Yalnızca Eylül 2020’de 7 milyardan fazla sorguyla grafik kullanımı her ay %50’den fazla arttı.

Ekim 2020 itibarıyla Graph Network, testnet’te 200’den fazla dizin oluşturucu düğümü ve Curator Programı’nda 2.000’den fazla Curator ile büyük bir küresel topluluğa dönüştü. Ağ büyümesi için gereken mali desteği elde etmek üzere Graph; Coinbase Ventures, DCG, Framework, ParaFi Capital, CoinFund, DTC, Multicoin, Reciprocal Ventures, SPC, Tally Capital ve ayrıca birkaç risk sermayesi şirketinden, blockchain topluluk üyelerinden ve sektörde isim yapmış tanıdık simalardan fon topladı. Graph Foundation, 99 ülkeden (ABD hariç) katılımcılarla GRT’nin halka açık satışını başarıyla tamamladı. Kasım 2020’ye kadar Graph, yaklaşık 25 milyon dolar topladı.

 

Graph’ın kurucusu kimdir?

Halka arza öncülük eden Ethereum Vakfı, OpenZeppelin, Decentraland, Orchid ve MuleSoft’tan profesyonelleri içeren Graph ekibi içinde Salesforce, Puppet, Redhat ve Barclays gibi şirketlerde bulunmuş isimler de var.

Orijinal kurucu ortaklar arasında Yaniv Tal (proje lideri), Brandon Ramirez (araştırma lideri) ve Jannis Pohlmann (teknoloji lideri) yer alıyor.

Kurucuları mühendislik geçmişine sahip olduğu gibi 5 ila 8 yıldırda birlikte çalışıyorlar. Güney Kaliforniya Üniversitesi elektrik mühendisliği mezunları Tal ve Ramirez, halka açılan ve SalesForce tarafından satın alınan bir API geliştirme araçları şirketi olan MuleSoft’ta çalışıyor.

Daha önce geliştirici araçlarını birlikte oluşturdular ve kariyerlerinin önemli bir bölümünü API optimizasyonunda tamamladılar. En son girişimlerinde, kurucular Datomic adı verilen değişmez veritabanları için özel bir altyapı oluşturdular. Graph projesi, değişmez API’ler ve GraphQL sorgu dilini kullanarak veri erişimi oluşturma vizyonuyla doğdu.

 

Graph Ağı Güvenli mi?

The Graph, blok zinciri ağının üzerine açık bir veri katmanı oluşturur. Dizin oluşturucular, Graph düğümleri için kendi Ethereum arşiv düğümlerini çalıştırır. Ayrıca Infura veya Alchemy gibi düğüm operatörlerini de kullanabilirler.

Herhangi bir analiz şirketi, The Graph tarafından indekslenen alt grafik verilerini sorgulamak için kendi uygulamalarını oluşturabilir. Subgraph sistemi; Open API olarak adlandırılır ve blockchain verilerini sorunsuz bir şekilde en verimli şekilde çıkarmayı amaçlar.

 

 

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir