Tether Avalanche Bridged Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı ETH/ERC20
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Tether
 • Coin Sitesi https://tether.to/
 • Desteklediği Cüzdanlar -
 • Coin Arzı SınırsızUSD
 • Coin Hacmi 2634538USD
 • Kuruluş Yılı 2022
 • Listelendiği Borsalar Trader Joe - Pangolin
 • Whitepaper https://tether.to/wp-content/uploads/2016/06/TetherWhitePaper.pdf

Tether Avalanche Bridged Hakkında

Rate this post

Tether (USDT) Nedir?

Tether  USDT , Hong Kong merkezli Tether şirketi tarafından çıkarılan, ABD dolarının fiyatını yansıtan bir stablecoin’dir (sabit değerli kripto para birimi). Jetonun USD’ye sabitlenmesi, dolaşımdaki USDT sayısına USD değerinde eşit miktarda ticari kağıt, emanet mevduatı, nakit, rezerv repo notları ve hazine bonoları rezervlerinde tutularak elde edilir.

İlk olarak Temmuz 2014’te, Omni platformunun kullanımıyla Bitcoin’in blok zincirinin üzerine inşa edilen ikinci katman bir kripto para belirteci olan Realcoin olarak piyasaya sürüldü, daha sonra USTether ve son olarak da USDT olarak yeniden adlandırıldı. USDT, Bitcoin’e ek olarak daha sonra Ethereum , EOS , Tron , Algorand ve OMG blok zincirlerinde çalışacak şekilde güncellendi.

USDT’nin belirtilen amacı, güvenilir bir üçüncü taraf aracı olmadan kullanıcılar arasında gönderilebilen kripto para birimlerinin sınırsız doğasını ABD dolarının istikrarlı değeri ile birleştirmektir.

Stablecoin’ler son zamanlarda giderek daha fazla bir enflasyon koruması olarak kullanılıyor ; Fiat para birimini bir tasarruf hesabında ortalama %0,06 oranında tutmaya kıyasla , kullanıcılar stablecoin’lerini ödünç verebilir ve %3’ten %20’ye varan yüksek getiriler elde edebilir. Ancak, düzenleme, platform riskleri ve daha fazlasının gerekli olduğunu unutmayın.

 

Tether’in Kurucuları Kimlerdir?

USDT veya o zamanki adıyla Realcoin, 2014 yılında Brock Pierce, Reeve Collins ve Craig Sellars tarafından piyasaya sürüldü.

Brock Pierce, kripto ve eğlence endüstrilerinde bir dizi yüksek profilli projenin kurucu ortaklarından biri olan tanınmış bir girişimcidir. 2013 yılında, 2017 yılına kadar 80 milyon doların üzerinde fon toplayan bir girişim sermayesi şirketi Blockchain Capital’i kurdu. 2014 yılında Pierce, Bitcoin’i geliştirmeye ve tanıtmaya yardımcı olmak için kurulmuş kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Bitcoin Foundation’ın direktörü oldu. Pierce ayrıca piyasadaki en büyük kripto para birimlerinden biri olan EOS’un arkasındaki şirket olan Block.one’un kurucu ortağıdır.

Reeve Collins, varlığının ilk iki yılında Tether’in CEO’suydu. Bundan önce, çevrimiçi reklam ağı Traffic Marketplace, eğlence stüdyosu RedLever ve kumar sitesi Pala Interactive gibi birkaç başarılı şirketin kurucu ortağı oldu. Collins, 2020 itibarıyla bir pazarlama ve reklam teknolojisi şirketi olan SmarMedia Technologies’in başına geçiyor.

Tether üzerinde çalışmak dışında, Craig Sellars altı yılı aşkın bir süredir Omni Vakfı’nın bir üyesidir. Omni Protokolü, kullanıcıların Bitcoin’in blok zincirinin üzerinde akıllı sözleşme tabanlı mülkler ve para birimleri oluşturmasına ve ticaret yapmasına olanak tanır. Sellars ayrıca Bitfinex, Factom, Synereo ve MaidSafe Vakfı gibi başka birçok kripto para şirketi ve kuruluşunda çalıştı.

 

Tether Ağı Nasıl Güvence Altına Alınır?

USDT’nin kendi blok zinciri yoktur – bunun yerine, diğer kripto para birimlerinin blok zincirlerinin üzerinde ikinci katman bir belirteç olarak çalışır: Bitcoin, Ethereum, EOS, Tron, Algorand, Bitcoin Cash ve OMG ve ilgili karma algoritmaları tarafından güvence altına alınır.

 

Tether’i (USDT) Nereden Satın Alabilirsiniz?

Tether satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

Trader Joe – Pangolin

Bir kripto para borsasını seçmeden önce kendi araştırmanızı titizlikle yapmayı ihmal etmeyin.

Kripto para dünyasına yeni dahil olanların Tether nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için izleyebileceği birçok yol var, ancak coinincele.com olarak en doğru bilgiyi, hizmeti vermek için çok çalışıyoruz.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir