Telcoin Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Paul Neuner - Claude Eguienta
 • Coin Sitesi https://www.telco.in/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 100,000,000,000USD
 • Coin Hacmi 1239539USD
 • Kuruluş Yılı 2017
 • Listelendiği Borsalar KuCoin - Balancer - HitBTC - Bitbns - 1inch Exchange
 • Whitepaper https://www.telco.in/docs/whitepaper.pdf

Telcoin Hakkında

Rate this post

Telcoin (TEL) Nedir?

Telcoin Coin (TEL); kripto para, blockchain ve telekom endüstrileri arasındaki uçurumu kapatmak için Temmuz 2017’de Singapur’da kurulan Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir kripto projesidir.
Proje, faturalandırma ve mobil para platformları arasındaki teknik sorunları ortadan kaldırmak için Verizon ve AT&T gibi telekomünikasyon endüstrisindeki liderlerle çalışmayı hedefliyor.
Telcoin projesinin ana odak noktası, Western Union’ın açık ara lider olduğu havale piyasasıdır. Telcoin, küresel telekomünikasyon ve mobil para platformlarıyla ortaklık kurarak, kullanıcıların mobil para platformlarını ve e-cüzdanları düşük maliyet ve yüksek hızda kullanmalarını sağlar.
Telcoin (TEL), Ethereum blok zinciri ağına dayalı bir ERC-20 token olarak kullanılır. TEL para birimi, Telecoin ekosistemindeki e-ticaret sitelerinde ödeme yapmak için kullanılır.

 

Telcoin Kurucusu Kim?

Paul Neuner ve Claude Eguienta, kullanıcıların dünyanın her yerine saniyeler içinde para transfer etmelerini sağlamak için 2017 yılında Telcoin’i kurdu. Telcoin Başkanı Paul Neuner, blockchain dünyasına girmeden önce telekomünikasyon alanında 12 yılı aşkın deneyime sahiptir.

Bir teknoloji girişimcisi olarak telekomünikasyon alanına giren isim, mobil ağ dolandırıcılığı vakaları için yönetim hizmetleri sağlayan bir şirket olan Mobius ile başladı. 2012 yılında Japonya’nın başkenti Tokyo’da bir mobil yazılım uygulama geliştirme şirketi olan Pangea K.K’yi kurdu.

Telcoin’i kurmadan önce, Mart 2017’de etkinlik oluşturmak ve düzenlemek için bir mobil uygulama olan Ikou’yu başlattı. 2018’de önde gelen mobil finansal hizmet sağlayıcılarını korumaya odaklanan yeni nesil bir telekom dolandırıcılık yönetimi hizmeti olan Sedona’yı kurdu.

Claude Eguienta, Telcoin’in CEO’su olarak görev yapıyor ve projeden sorumlu. dağıtık sistemlere odaklanan bilgisayar bilimi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Claude, on yıldan fazla bir süredir, müşterilere en iyi finansal hizmetleri sunmaya odaklanarak yeni başlayanlar ve büyük teknoloji şirketleri için çalıştı.

 

Telcoin Güvenli mi?

Telcoin, Ethereum blockchain ağı üzerinde çalışır. Ağın merkezi olmayan yapısı güvenliği en üst düzeye çıkarırken, Telcoin ağı staking yoluyla pasif gelir sağlama yeteneğine sahip değildir.
Ayrıca ağda doğrulayıcı da yok. Bunun yerine, bir Konsept İspatı modeli kullanıldı. Telcoin ile ortak olan ve TEL token’ı sistemlerine entegre eden telekom şirketleri, PoS blok zinciri protokolündeki doğrulayıcılara karşılık gelir. Bu nedenle, telekomünikasyon şirketleri ağ ödüllerini alır.

Daha iyi bir güvenlik altyapısı sağlamak için Telcoin, multisig adı verilen çok imzalı bir şifreleme güvenlik modeli uygular. Başka bir deyişle, Telcoin ağındaki herhangi bir işlemi tamamlamak için en az iki özel anahtar gereklidir. Kullanıcı, işlemi tamamlamak için gereken anahtar sayısını belirtmekte özgürdür.

Kendi cüzdanına ek olarak, Telcoin ağı, diğer telekom ağlarından mevcut mobil para cüzdanlarını ağa entegre etme seçeneğine sahiptir.

 

Telcoin (TEL) Nereden Alınır?

Şu anda Telcoin (TEL) satın almak, satmak ve ticareti yapmak için en büyük borsalar şunlardır:
KuCoin – Balancer – HitBTC – Bitbns – 1inch Exchange – Simex.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir