Swerve Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması John Deer
 • Coin Sitesi https://swerve.fi/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 33,000,000USD
 • Coin Hacmi 144600USD
 • Kuruluş Yılı 2020
 • Listelendiği Borsalar OKX - Gate.io - Poloniex - MEXC - Pionex - Defi Swap - Hotbit
 • Whitepaper https://swerve.fi/

Swerve Hakkında

Rate this post

Swerve (SWRV) Nedir?

Swerve, Curve’den çatallanan merkezi olmayan bir likidite borsa havuzudur. Curve’e benzer şekilde, öncelikle stabilcoin havuzlarına odaklanır. Dai (DAI), USD Coin (USDC), Tether (USDT) ve TrueUSD’den (TUSD) oluşan tek bir birleşik havuzla piyasaya sürüldü . Aralık ayında proje , havuzun kilitli toplam değerinin yaklaşık 1 milyar dolara ulaştığını bildirdi .

Merkezi olmayan özerk bir kuruluş olarak Swerve, likidite sağlayıcılarını ödüllendirmenin yanı sıra yönetişim için Ethereum tarafından verilen bir ERC-20 belirteci olan SWRV’yi kullanır.

 

Swerve’nin Kurucuları Kimlerdir?

Swerve, onu tam zamanlı işinin dışında bir tutku projesi olarak başlatan “John Deere” olarak bilinen takma adlı bir geliştirici tarafından başlatıldı. Bir “bana bir şey sor” oturumunda kişisel geçmişi sorulduğunda, kendisinin “aklı başında jeton dağıtımlarını” seven “sadece düşük düzeyde bir çiftçi” olduğunu belirtti. Ayrıca yazılım geliştirme ve kripto konusunda tecrübesi olduğunu söyledi .

John Deere, kendi başına başlatmasına rağmen, tasarımına ve uygulanmasına yardımcı olduğu için topluluğa itibar etmiştir. Projeye ilk büyümesi sırasında rehberlik ederken, gelişimini topluluğa aktarmayı umduğunu söyledi.

Ekim 2020’de Swerve yönetişimi, topluluk üyesi “FairlyRarePepe”yi ek geliştirici olarak işe almak için oy kullandı.

 

Swerve’i Benzersiz Kılan Nedir?

Swerve, Curve’e topluluk odaklı bir alternatif olarak piyasaya sürüldü. Swerve’nin kurucusu, platformun adil bir şekilde yönetilmediğini ve kurucusunun çok fazla güce sahip olduğunu söyleyerek Curve’u çok eleştirdi . Swerve’nin kurucusu, diğer platformlardan daha iyi takas fiyatlandırması ve istikrarlı paralarda daha yüksek yıllık yüzde getiri sunduğunu söyledi.

Swerve ayrıca, SWRV’yi kilitleyen likidite sağlayıcılarının artırmayanlardan daha yüksek bir APY alabildiği “Yükseltme” adlı bir ödül oyun mekanizması kullanır. Kişinin APY’sinin yükseltilme oranı , diğer faktörlerin yanı sıra kullanıcı tarafından kilitlenen jeton sayısını ve kilitlenen toplam miktarı içeren bir hesaplama ile belirlenir .

Platformda işlem yapmak, %0,03’lük bir ücrete tabidir ; bunun %50’si likidite sağlayıcılarına verilir ve %50’si idari ücret olarak alınır ve 200.000 $ ile sınırlandırılmış Swerve hazinesine gönderilir. Ekim 2020’de yönetişimi , merkezi olmayan finans platformu Serum’u (SRM) daha da geliştirmek için bir hibeyi kabul etmek için oy kullandı.

Ekim 2020’de kurucu John Deer , proje için önceliklerinin platformun hacmini artırmak ve SWRV’nin elde tutulmasını daha iyi teşvik etmek olduğunu belirtti.

 

Swerve Ağı Nasıl Güvence Altına Alınır?

SWRV, Ethereum blok zincirinde yayınlanan bir ERC-20 tokenidir, bu da SWRV işlemlerinin Ethereum ağı tarafından doğrulandığı anlamına gelir. Ethereum, madencilerin blok zincirine yeni bloklar eklemek için birbirleriyle yarıştığı ve ağdaki tüm düğümlerin çoğunluğunun, kaydedilmesi için bir kaydı onaylaması gereken bir çalışma kanıtı konsensüs algoritması kullanır.

Swerve’nin hazinesi, yönetim oyu ile seçilen küçük bir çok imzalı anahtar sahipleri grubu tarafından kontrol edilir . Hazine anahtarları üç topluluk üyesi ve dört dış temsilciye sahiptir.

Swerve protokolünün akıllı sözleşmeleri , Cryptic Labs ve Peckshield tarafından denetlendi ve her ikisi de hiçbir kritik güvenlik açığı bulamadı.

 

Swerve’yi (SWRV) Nereden Satın Alabilirsiniz?

SWRV satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

OKX – Gate.io – Poloniex – MEXC – Pionex – Defi Swap – Hotbit

Bir kripto para borsasını seçmeden önce kendi araştırmanızı titizlikle yapmayı ihmal etmeyin.

Kripto para dünyasına yeni dahil olanların SWRV nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için izleyebileceği birçok yol var, ancak coinincele.com olarak en doğru bilgiyi, hizmeti vermek için çok çalışıyoruz.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir