Streamr Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Henri Pihkala
 • Coin Sitesi https://streamr.network/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı SınırsızUSD
 • Coin Hacmi 3281241USD
 • Kuruluş Yılı 2017
 • Listelendiği Borsalar Binance - Uniswap (V2) - Gate.io - Bitfinex - WazirX - Bancor Network
 • Whitepaper https://s3.amazonaws.com/streamr-public/streamr-datacoin-whitepaper-2017-07-25-v1_1.pdf

Streamr Hakkında

Rate this post

Streamr (DATA) Nedir?

Streamr (DATA), güvene dayalı bir yapıdan ziyade bir kriptografik sisteme dayanan açık kaynaklı bir proje ve merkezi olmayan bir platformdur. Platform, P2P modelleri için gerçek zamanlı bir veri altyapısı sağlayan yeni nesil bir veri ekonomisi oluşturmak için çeşitli araçlar içerir. Teknik altyapı; dünya çapında bilgisayarlarda barındırılan ölçeklenebilir bir gerçek zamanlı mesajlaşma ağı (pub/sub), işlem verileri için bir pazar yeri ve gerçek zamanlı verileri işlemek için bir dizi araç içerir.
2017’de Streamr (DATA), kitle fonlaması yoluyla fon topladı. Ana hedef, merkezi olmayan bir altyapı ve veri ekonomisi oluşturmaktır. Geliştiriciler, projelerini “durdurulamaz uygulamalar için durdurulamaz veriler” olarak tanımlıyor. Streamr, gerçek zamanlı bilgilerin değerini belirler ve bir pazarda veya veri topluluğunda kullanılabilir hale getirir.

DApp’ler, IoT cihazları ve daha birçok seçenek için geliştirilen platform, Web 3.0 teknolojisi açısından kendisini çok önemli bir protokol olarak tanımlıyor.
Streamr DATA tokeninin görevlerinden biri, kullanıcılar için pratik ve anlaşılması kolay veri alışverişi üzerine kurulu, kullanışlı ve eksiksiz bir bilgi pazarı oluşturmaktır. Çalışma ayrıntılarından, merkezi olmayan pub/alt ağ, sağladığı bant genişliği ve onayladığı işlemler karşılığında DATA tokenleri kazanan, dünya çapında dağıtılan düğümler tarafından desteklenmektedir.
Zincir dışı bir ağ olması, benzer IOTA servislerine kıyasla rekabette bir adım öndedir. Bu nedenle, projenin ölçeklenebilirlik ve bant genişliği gibi sorunlarla karşılaşma olasılığı çok düşüktür. Streamr ekibi, özel blok zincir yapıları oluşturmak yerine ağ optimizasyonuna odaklanan teknolojiler geliştirmeye odaklanmıştır. Streamr geliştiricileri, Ethereum ağında bir eksiklik olması durumunda platformu farklı bir blok zinciri platformuna taşıma seçeneğine sahiptir.

 

Streamr Kurucusu Kim?

Anlaşmayı yürüten İsviçre kuruluşu Streamr Network AG, 2017 yılında kuruldu. Streamr açık kaynak ekibi tüm dünyaya dağılmıştır ve yetenekli programcılar, yatırımcılar ve yazılım geliştiricilerden oluşur.
Henri Pihkala, Streamr Protocol’ün kurucusu ve CEO’sudur. Helsinki Teknoloji Üniversitesi’nden bilgisayar bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Pihkala, gerçek zamanlı veri işleme konusunda yazılım geliştirme deneyimine sahiptir ve 10 yıldır bilgi teknolojileri danışmanıdır. RIQ Yhtiöt Oy ve Hedgehog Oy’da Baş Yazılım Mühendisiydi. Aynı zamanda Unifina ve Data in Chains girişiminin kurucusu ve CTO’su.

Risto Karjalainen, Streamr’ın kurucusu ve COO’su. Karjalainen, Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu’ndan Karar Bilimleri alanında doktora derecesine sahiptir.
Streamr ekibine katılmadan önce Buchanan Partners Limited’de finansal analist, JP Morgan ve Wadhwani Capital Limited’de nicel analist ve Merril Lynch ve Estlander & Partners’da portföy yöneticisiydi.
Nikke Nylund, şirketin kurucu ortağı ve iş geliştirme direktörüdür. Başarılı bir seri girişimci olan Nylund, Quartal Flife (Investis Ltd tarafından satın alındı), Quartal Financial Solutions (KMU Capital AG tarafından satın alındı) ve Quartal Content Management (Satama Plc tarafından satın alındı) gibi şirketlerin kurulmasına ve büyümesine yardımcı oldu.
Michael Malka, Streamr Labs Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Malka, Helsinki Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi okudu ve yazılım endüstrisinde geliştiriciden CEO’ya kadar çeşitli pozisyonlarda 20 yılı aşkın deneyime sahip. Daha önce Bitwise Oy, RTSe ve Quartal’da geliştirici pozisyonlarında bulundu. Daha sonra Sujuva’nın CTO’su ve CEO’su olarak görev yaptı.

 

Streamr (DATA) Nereden Alınır?

Streamr (DATA) şu anda 40’tan fazla farklı borsada işlem görmektedir. DATAcoin’i destekleyen başlıca borsalar arasında:

Binance, Uniswap (V2), Gate.io, Bitfinex, WazirX, Bancor Network, CoinDCX, Pionex, Hotbit, Mercatox, HitBTC, bulunmaktadır.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir