Push Protocol Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı
 • Sertifika
 • Coin Firması
 • Coin Sitesi
 • Desteklediği Cüzdanlar
 • Coin Arzı USD
 • Coin Hacmi USD
 • Kuruluş Yılı
 • Listelendiği Borsalar
 • Whitepaper

Push Protocol Hakkında

Rate this post

Push Protocol ($PUSH) Nedir?

Push Protokolü , daha önce Ethereum Push Notification Service veya EPNS, web3’ün iletişim protokolüdür. Push protokolü, açık, gas sız ve platformdan bağımsız bir şekilde dapp’ler , cüzdanlar ve cüzdan adreslerine bağlı hizmetler için zincirler arası bildirimleri ve mesajlaşmayı sağlar. Açık iletişim katmanı, herhangi bir kripto cüzdanının / ön ucunun ağa girmesine ve iletişimi sağlamasına izin verir.

Ocak 2022’deki lansmanından bu yana Push, 60.000’den fazla aboneye 17 milyondan fazla merkezi olmayan bildirimi destekledi ve web3 için fiili iletişim katmanı haline geldi.

 

Push Protokolünün Kurucuları Kimlerdir?

Sert Rajat ve Richa Joshi, Push Protokolünü kurdu.

Harsh Rajat, Push Protocol’ün kurucusu ve baş teknoloji sorumlusudur. Harsh, 2015’ten beri ademi merkeziyetçilik savunucusu olmuştur. Push’tan önce, önceki firmalarında baş teknoloji sorumlusuydu.

Richa Joshi, deneyimli bir danışman ve startup kurucusudur. Push’u kurmadan önce, Deloitte Consulting’de kıdemli danışmandır.

 

Ethereum Push Notification Service Benzersiz Kılan Nedir?

Web 3.0 için, önemli güncellemeleri, olayları, eylemleri vb. kullanıcılara veya cüzdan adreslerine bildirebilen bir bildirim mekanizması henüz mevcut değil. Bu eksikliğin bir sonucu olarak, birçok önemli olay veya gerekli kullanıcı eylemleri tamamen gözden kaçırılıyor: örneğin, ENS blok zinciri alanlarının süresinin dolması, yetkisiz alan kullanıcısının potansiyel olarak alan adlarını okuması umuduyla Twitter’da verimsiz bir şekilde yayınlanıyor. sona erme. Bir protokolün güvenliği ihlal edilirse, insanlar kullanıcıları bilgilendirebilecekleri (şu anda güvenliği ihlal edilen protokolün yanı sıra) başka yöntemler aramak zorundadır.

EPNS, push bildirim hizmeti ile bu sorunu çözmeye çalışır.

Bunu verimli bir şekilde yapmak için, bildirim bir JSON yükü gibi depolanır ve işlenir ve bu, bildirim onlara ulaştığında farklı taşıyıcıların kurallarına göre dönüştürülür. JSON yükü, yük türlerine göre farklılık gösterebilir ve bu, içeriğin yanı sıra veri, depolama yorumlaması ve tesliminin esnekliğini sağlar.

Bunun anlamı, EPNS’nin kullanıcıların doğrudan, hangi hizmetlerden bildirim alacakları konusunda tam kontrol sahibi olmalarına ve hizmetlere, kullanıcılar için spam koruması ve EPNS’nin abone olarak cüzdan ekleme yeteneğinin sınırlarını içeren kurallar koymasına izin verebilmesidir. . Bu, bildirimlerin bir bilgi parçasından ziyade bir sosyal besleme olarak ele alındığı anlamına gelir.

Dört tür kullanıcı vardır: bildirim göndermek isteyen hizmet sağlayıcılar, faydalı olduğunu düşündükleri takdirde bildirim almak isteyen kullanıcılar, kullanıcıların merkezi veya merkezi olmayan çözümler aracılığıyla bildirim almalarını sağlayan cüzdanlar ve bunu yapabilen token sahipleri. Yukarıdaki kullanıcılar arasındaki kuralları tanımlayın.

 

Ethereum Push Notification Service Ağı Nasıl Güvende?

Ethereum Anında Bildirim Hizmeti Ağı, güvenli doğrulama sürecini yürütmek için Eth-Crypto’yu kullanacaktır. Bu, Ethereum için kriptografik bir JavaScript işlevi etkinleştiricidir.

 

Ethereum Push Notification Service (PUSH) Nereden Satın Alabilirsiniz?

Push satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

KuCoin – Gate.io – Uniswap v2 – Huobi Global – MEXC – WazirX

Bir kripto para borsasını seçmeden önce kendi araştırmanızı titizlikle yapmayı ihmal etmeyin.

Kripto para dünyasına yeni dahil olanların Push nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için izleyebileceği birçok yol var, ancak coinincele.com olarak en doğru bilgiyi, hizmeti vermek için çok çalışıyoruz.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir