Public Mint Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Halsey Minor - Jorge Pereira
 • Coin Sitesi https://publicmint.com/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 250,000,000USD
 • Coin Hacmi 4528USD
 • Kuruluş Yılı 2020
 • Listelendiği Borsalar Uniswap v2 - Bittrex
 • Whitepaper https://docs.google.com/document/d/1kSFdnH1-UTY_NW3RQqPa0NvHDlAMZ2sITLOqJLMBZ_Y/edit

Public Mint Hakkında

Rate this post

Public Mint (MINT) Nedir?

Public Mint’in birincil hedefi, kripto ve fiat para birimleri arasındaki boşluğu kapatmaktır . Sentetik fiat para birimleri için tamamen teminatlandırılmış, düzenlenmiş ve FDIC sigortalı bir platform sunar.

Public Mint ayrıca itibari paraya dayalı bir blok zinciri, API’ler ve gömülebilir bir web widget’ı sunar. Geliştiricilerin kredi kartlarını, ACH’yi, banka havalelerini ve daha fazlasını kabul eden itibari para özellikli uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. Public Mint 2020’de piyasaya sürüldü.

 

Public Mint’in Kurucuları Kimlerdir?

Public Mint’in kurucuları, CNET ve Uphold’un kurucusu ve Salesforce’un kurucu ortağı Halsey Minor ve Uphold’un eski CTO’su ve Public Mint’in şu anki CTO’su olan Jorge Pereira’dır. Şirketin CEO’su, bir Swift bürosunun eski Başkanı ve bir blockchain Ar-Ge merkezinde CEO olan Paulo Rodrigues.

 

Public Mint’i Benzersiz Kılan Nedir?

Public Mint, kullanıcıların fiat para birimlerine sabitlenmiş Tokenlerle işlem yapmasına olanak tanır. Platform, kullanıcıların daha sonra Public Mint ağında kullanmak üzere tokenize etmek için itibari para birimlerini yatırabilecekleri itibari paraya dayalı bir blok zinciri sunar. Fiat para birimlerinin fiyat istikrarını ve blockchain’in 7/24 erişilebilirliğini, küresel erişimini ve verimliliğini birleştirir.

Public Mint blok zinciri, iki ayrı zincir dışı ve zincir üstü etki alanını birbirine bağlar. Kullanıcılar, etki alanlarının her birini farklı kapsam, gereksinim ve sınırlamalarla çalıştırabilir.

Ağ düzeyinde Public Mint, geleneksel bir istemci-sunucu modelini Ethereum uyumlu bir blok zinciri ile birleştirir. Sistem, yararlı düzenlemelere uyumu sağlamak için saklama ortakları ve KYC sağlayıcıları ile bağlantı kurar. Platform, zincir üzerinde tokenize edilmiş itibari para varlıklarının basılması ve yakılmasının saklama katmanında tutulan fonlardaki ilgili değişikliklere karşılık gelmesini sağlar.

Public Mint ekosistemi üç katmandan oluşur. Çoklu saklama katmanı, tokenize edilmiş varlıklara 1:1 oranında itibari para fonları üzerinde velayet tutan lisanslı finansal kurumlar olan Saklama Ortakları tarafından temsil edilir.

Hyperledger Besu’ya dayanan blockchain katmanı, kurumsal düzeyde bir Ethereum ( ETH ) istemcisidir. Ancak Public Mint platformu, kendi işlem mantığını ve blockchain altyapısının dağıtımını ve bakımını kontrol ettiği için Ethereum’dan bağımsızdır.

Akıllı Hizmetler katmanı, blok zinciri temeline işlevsellik ekleyen akıllı sözleşmelerden oluşur. Public Mint, durum değişikliklerini Ethereum Sanal Makinesine ( EVM ) benzer şekilde işler. Akıllı sözleşmeler, Ethereum uyumlu herhangi bir dilde yazılabilir.

Public Mint’in ayrıca likidite sağlayıcılarının MINT tokenleri kazanmasına izin veren bir likidite ödül programı vardır

 

Public Mint (MINT) Nereden Satın Alabilirsiniz?

MINT satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

Uniswap v2 – Bittrex

Bir kripto para borsasını seçmeden önce kendi araştırmanızı titizlikle yapmayı ihmal etmeyin.

Kripto para dünyasına yeni dahil olanların MINT nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için izleyebileceği birçok yol var, ancak coinincele.com olarak en doğru bilgiyi, hizmeti vermek için çok çalışıyoruz.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir