Perpetual Protocol Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Yenfen Weng - Shao-Kang Lee
 • Coin Sitesi https://perp.com/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı SınırsızUSD
 • Coin Hacmi 13419843USD
 • Kuruluş Yılı 2020
 • Listelendiği Borsalar UniSwapV2 - Binance - Kraken - FTX - Gate.io
 • Whitepaper https://perp.com/

Perpetual Protocol Hakkında

Rate this post

Perpetual Protocol (PERP) Nedir?

Merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Perpetual Protocol, Ethereum ve xDai platformlarına vadeli işlemler getiriyor. Yatırımcılar BTC, ETH, DOT, SNX, YFI ve giderek artan sayıda benzer varlıklarda 10 kata kadar kaldıraçla uzun veya kısa pozisyon alabilirler. İşlemler, depolama yetenekleri olmadan gerçekleşir. Bu nedenle, yatırımcılar varlıklarını her zaman zincirde tutarlar.

Perpetual Protocol, zincir üzerinde likidite ve sabit bir ürün eğrisi tarafından belirlenen öngörülebilir fiyatlandırma sağlayan sanal bir otomatikleştirilmiş piyasa yapıcıyı (vAMM) kullanır. En önemlisi, Perpetual Protocol, vAMM’yi piyasadan bağımsız ve tamamen teminatlı olacak şekilde tasarladı.
Perpetual Protocol’ün öne çıkan vizyonu, dünyadaki en iyi, en erişilebilir ve en güvenli merkezi olmayan türev işlem platformu olmaktır.

Şirket, DeFi projeleri yaratarak ve projelerin kalıcı anlaşmalar üzerine inşa edilmesine izin vererek “DeFi para birimlerinin Lego’su” haline geliyor. Perpetual Protocol, yol haritasında önemli bir öğe olarak hisse havuzunu etkinleştirdikten ve limit ve stop emirlerini uyguladıktan sonra, onu diğer zincirlere genişletmeyi ve kaldıraçlı token ve havuzlarda dinamik likidite özelliklerini uygulamayı planlıyor.

 

Perpetual Protocol Kurucusu Kim?

Perpetual Protocol, daha önce kripto girişimlerine adanmış bordro ve muhasebe firmaları kuran iki Tayvanlı kripto girişimcisi Yenfen Weng ve Shao-Kang Lee tarafından başlatıldı. Takımın çoğu Tayvan’da yaşıyor. Perpetual Protocol; Zee Prime Capital, Multiarrows Capital, CMS Holdings, Binance Labs ve FTX’in stratejik ortağı Alameda Research dahil olmak üzere bir dizi saygın yatırımcı tarafından desteklenmektedir.

Bu isimlerle desteklenen şirket, 2020’de Multicoin Capital liderliğindeki bir tohum yatırım yolculuğunda 1.8 milyon dolarlık fon sağladı.

 

Perpetual Protocol Ağı Güvenli mi?

Perpetual Protocol ağı Consensys ve Peckshield tarafından denetlenmiştir. Protokol ayrıca topluluk tarafından yönetilir ve akıllı sözleşmelerde hata bulan geliştiriciler için bir ödül programına sahiptir. Ağ, xDai üzerinde çalışır. PERP tokenleri, Ethereum üzerinde çalışan ERC-20 tokenleridir.
ERC-20, Ethereum blok zincirinde yeni oluşturulan hemen hemen tüm tokenler tarafından kullanılan standarttır. Ethereum, DAO’lar için en popüler blockchain ağlarından biridir. Madencilerin yeni ether madenciliği yapmak için ihtiyaç duyduğu iş kanıtı, bir konsensüs mekanizması ile güvence altına alınmıştır. Birden fazla merkezi olmayan düğüm, işlemleri doğrular ve Ethereum blok zinciri ağını güvence altına alır.

Perpetual Protocol, fon oranlarını hesaplamak için bir oracle olarak Chainlink’i kullanır, ancak on-chain oracle yoktur. Sistem, dayanak varlığın fiyatını ve aynı işlemdeki kalıcı sözleşmelerin kârını manipüle etmek için flaş krediler kullanmaktan kaçınmak için bir fiyat motoru görevi görür.

 

Perpetual Protocol (PERP) Nereden Alınır?

PERP; UniSwapV2, Binance, Kraken, FTX ve Gate.io’da işlem görmektedir.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir