Pax Dollar Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Charles Cascarilla - Rich Teo
 • Coin Sitesi www.paxos.com/usdp
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı SınırsızUSD
 • Coin Hacmi 70575756USD
 • Kuruluş Yılı 2018
 • Listelendiği Borsalar Binanca - Coinbase Exchange - Huobi Global - OXK
 • Whitepaper https://standard.paxos.com/whitepaper.pdf

Pax Dollar Hakkında

Rate this post

Paxos Standard (PAX) nedir?

Eylül 2018’de kurulan Paxos Standard, itibari para destekli bir stablecoin’dir. Stabilcoin’ler, oynaklığı en aza indirmek için tasarlanmış, fiyat açısından istikrarlı bir varlığa veya varlık sepetine sabitlenmiş kripto para birimleridir.
Stablecoin’ler kripto para birimlerine veya fiat para birimlerine sabitlenebilir. Bazı kullanım durumlarında, emtiaların ticareti bile yapılabilir. Paxos Standard, fiyat riskini en aza indirerek blok zinciri varlıklarıyla işlem yapma avantajı sunar. Paxos Standard (PAX) tokenları, ERC-20 standardına göre geliştirilir ve Ethereum blok zincirinde çalışır. Paxos’un Amerika Birleşik Devletleri’nde yerleşik bir banka hesabında ABD doları karşılığı bire bir faiz oranı ile teminat altına alınmıştır.

 

Paxos standardının kurucusu kimdir?

Paxos standardı; Charles Cascarilla ve Rich Teo tarafından geliştirilmiştir.
Charles Cascarilla, Paxos’un kurucu ortağı ve CEO’sudur. Aynı zamanda Association for Digital Asset Markets (ADAM) kurucu yönetim kurulu üyesi ve Liberty City Ventures’ın ortağıdır.

Aynı zamanda Cedar Hill Capital Partners’ın kurucularından ve ortağıdır. Daha önce, Claiborne Capital Management’ta portföy yöneticisi, Goldman Sachs’ta finansal analist ve Bank of America’da analistti.
Rich Teo, Paxos’un bir diğer kurucu ortağıdır. Kariyerinden önce, Cedar Hill Capital Partners’da Baş ve Kıdemli Analist olarak görev yaptı. Ayrıca Citibank için finansal analist ve Singapur Silahlı Kuvvetleri için bir sinyalcisi olarak çalıştı.

 

Paxos Standard Ağı Güvenli mi?

Paxos standardı (PAX), tıpkı Ether veya diğer ERC-20 uyumlu varlıklar gibi Ethereum blok zinciri ağında alınıp satılabilir. Bir kullanıcı PAX jetonlarını nakde çevirmek isterse, jetonlarını Paxos tarafından kontrol edilen bir adrese gönderecektir. Tutar fiat para birimine dönüştürülür ve kullanıcının hesabına aktarılır ve işlem gören tokenlar imha edilir. Halka açık bir blok zincirindeki bu varlıkla, tüccarlar ve borsalar, fiat para birimlerine alternatif olarak PAX belirteçlerini kullanabilir. Ayrıca bankacılık ihtiyaçlarını da Paxos’u dış kaynak olarak kullanarak karşılıyorlar. Bu, Paxos’un Ethereum tabanlı uygulamalarla kolayca entegre olmasını sağlar.

Herhangi bir güvenlik tehdidi durumunda Paxos, PAX token iletimi ve doğrulama sürecini durdurabilir. Ticareti durdurma yetkisi, tıpkı OpenZeppelin sisteminde olduğu gibi tek bir otoritenin elindedir. Bu model, OpenZeppelin’in sahip olduğu duraklatma prosedürünü içerir. OpenZeppelin sözleşmeleri, Ethereum ve diğer blok zinciri ağlarında test edilmiş akıllı sözleşme kitaplıklarını kullanarak riski en aza indirir.
Paxos, uyumluluğu nedeniyle varlıkları yasal olarak transfer etme olanağı sunar. Hukuki yapısını blockchain teknolojisi ile birleştirerek hızlı, güvenli ve risksiz işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

 

Paxos Standard / Pax Dollar (PAX) nereden satın alınır?

Paxos Standard (PAX), aşağıdakiler gibi birçok önde gelen kripto para borsasında alınıp satılabilir:

Binance – VCC Exchange – Digifinex – Bittrex – Bithumb

 

 

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir