Neutrino USD Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Anonoim
 • Coin Sitesi https://neutrino.at/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı SınırsızUSD
 • Coin Hacmi 12056668USD
 • Kuruluş Yılı 2019
 • Listelendiği Borsalar KuCoin - Uniswap - MEXC
 • Whitepaper https://docs.neutrino.at/

Neutrino USD Hakkında

Rate this post

Nötrino USD (USDN) nedir?

Stabilcoin, fiyatı ABD doları gibi fiziksel bir varlığın fiyatına sabitlenmiş bir kripto para birimidir. Daha yakın zamanlarda, stablecoin’ler, merkezi olmayan finans (DeFi) için önemli bir araç haline geldi. Stabilcoinler ile kullanıcılar daha az riskle blok zincirinde bakiyelerini saklayabilirler. Gerekirse, sabit paralarını düşük ücretlerle fiat ile hızlı bir şekilde değiştirebilirler. Bu arka plana karşı, kripto para piyasasında bu amaçlara yönelik birçok stablecoin projesi ortaya çıktı. Bunlardan biri de gelişmiş özellikleriyle piyasaya güçlü bir şekilde giren Neutrino USD (USDN).
Neutrino USD (USDN), ABD dolarına sabitlenmiş ve WAVES tarafından desteklenen algoritmik bir sabit paradır. Neutrino USD, fiat destekli sabit paralara göre büyük bir gelişmeyi temsil ediyor.Yedekleme olarak şifreleme (WAVES) kullanır, tüm sistem, tüm kontroller ve dengeler, Neutrino USD’nin sabit bir fiyatı koruma eğiliminde olması için kalibre edilir ve kullanıcıların istikrar ve mutlak şeffaflık elde etmesine olanak tanır.

 

Neutrino Protokolü Nedir?

Neutrino Protokolü, gerçek varlıklara veya kripto para birimlerine bağlı sabit paraların oluşturulmasına izin veren bir fiyat istikrar sağlayıcı algoritma olan bir varlık uzlaşma protokolüdür. Neutrino protokolü, Ride programlama dilinde yazılmış ve Waves blok zincirine yerleştirilmiş bir dizi etkileşimli akıllı sözleşme ile temsil edilir. Neutrino protokolünü kullanan çoğu işlem artık Waves.Exchange arabirimi aracılığıyla kullanılabilir.

Neutrino sistemi temel olarak 3 ana çekirdek tokenden oluşur:

WAVES, USDN ve NSBT.
WAVES, Waves blok zincirinin temel simgesidir ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. USDN için teminat görevi görür ve ana stabilcoin Neutrino’dur. USDN, ABD dolarına sabitlenmiş algoritmik bir sabit paradır.Neutrino’nun diğer sabit varlıkları için teminat görevi görür. NSBT, Neutrino protokolü için USDN teminat rezervinin istikrarını sağlayan bir yeniden finansman ve yönetim belirtecidir.

Neutrino USD nasıl çalışır?

USDN, 1: 1 oranında teminat olarak WAVES tokenleri ile akıllı bir sözleşme yoluyla algoritmik olarak verilir. USDN almak için, kullanıcının ana Neutrino akıllı sözleşmesinde swapWavesToNeutrino() öğesini araması gerekir. DALGALARI, akıllı sözleşmedeki mevcut fiyat üzerinden USDN ile değiştirir.
Örnek: 1 USDN vermek için, akıllı sözleşmeye 1 USD DALGA numarası göndermeniz gerekir. DALGALARI USDN’ye dönüştürmek için minimum miktar 1 DALGA’dır. Zaman aşımı 1 bloktur (yaklaşık 1 dakika).
Bir ters takas talebinde bulunmak için (USDN’den WAVES’e), kullanıcının swapNeutrinoToWaves() işlevini çağırması gerekir. Waves blok zinciri BalanceLockIntervalblocks oluşturduğunda, BalanceLockInterval yüksekliğine ulaşıldığında, jetonlar gerçek fiyat çekme yöntemi (hesap: Zincir) kullanılarak çekilmeye hazır olacaktır.
USDN’yi WAVES’e dönüştürmek için minimum miktar 1 USDN’dir. Zaman aşımı 1.440 bloktur (yaklaşık 24 saat). Bir önceki değişim devam ederken yeni bir değişim başlatılamaz.
Sistem kararlılığını korumak için NSBT ekibine gönderilen her değişim için bir protokol ücreti alınır. Hisse sahibi NSBT sahiplerine dağıtılır.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir