NEAR Protocol Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı NEAR Protocol
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Erik Trautman
 • Coin Sitesi www.near.org
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 1,000,000,000USD
 • Coin Hacmi 554813609USD
 • Kuruluş Yılı 2018
 • Listelendiği Borsalar Binanca - FTX - Huobi Global - KuCoin - Bybit - Gate.io - Bitfinex
 • Whitepaper https://near.org/technology/

NEAR Protocol Hakkında

Rate this post

Near Protocol (NEAR) Nedir?

NEAR Protokolü, topluluk tarafından yönetilen bulut tabanlı bir bilgi işlem platformu olarak tasarlanmış bir katman 1 blok zinciri çözümüdür. Rakip blok zinciri yapılarının düşük işlem hızı, verimliliği ve yetersiz birlikte çalışabilirliği eksikliklerini ortadan kaldırmayı amaçlar. Geliştirici ve kullanıcı dostu bir protokol olarak protokol, merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) için ideal bir ortam sağlar. Örneğin NEAR, Ethereum ağında yaygın olarak kullanılan kripto cüzdan adresleri yerine insan tarafından okunabilen hesap adlarını içerir. NEAR ayrıca ölçekleme sorununa benzersiz bir çözüm sunar ve “Doomslug” adlı bir fikir birliği mekanizmasına sahiptir.

NEAR protokolü, başlangıç ​​kodunu yenileyen ve güncellemeleri ekosistemle paylaşan NEAR Collective topluluğu tarafından hayata geçirilir. Belirtilen hedef, “para veya kimlik gibi yüksek değerli varlıkları yönetmek için yeterince güvenli hale getirmek ve herkes için faydalı olabilecek yüksek performanslı bir platform oluşturmak”.

Örneğin, geliştiricilerin varlıklara, emtialara ve gerçek dünyadaki olaylara dayalı olarak pazar yerleri oluşturmasına olanak tanıyan bir protokol olan Flux ve benzersiz bir token (NFT) oluşturma platformu olan Mintbase, ilk olarak NEAR protokolü üzerine inşa edildi.

 

NEAR Protocol’ün (NEAR) kurucusu kimdir?

NEAR Protocol, deneyimli bir Wall Street girişimcisi ve Viking Education’ın kurucusu Erik Trautman tarafından kuruldu. Kurucu ortaklar arasında üç yılı Google’da olmak üzere on yıldan fazla sektör deneyimine sahip Illia Polosukhin ve daha önce Microsoft’ta çalışan ve memSQL için mühendislik direktörü olarak görev yapan bilgisayar bilimcisi Alexander Skidanov yer alıyor. NEAR Protocol, International Collegiate Programming Contest’te (ICPC) altın madalya kazanmış, deneyimli geliştiricilerden oluşan geniş bir ekibe sahip olmasıyla öne çıkmaktadır. Protokol ekibi, gerçek dünyada çalışan bazı monolitik sistemlere genişletilmiş işlevsellik eklemek için bir ad içeren blok zinciri sistemlerinin ölçeklenebilirliğini geliştirmeyi amaçlıyor.

 

NEAR Protokolü (NEAR) neden farklı?

NEAR, işlem hacmini önemli ölçüde artırmak için Nightshade teknolojisini tercih ediyor. Protokol, zincir üzerinde paralel olarak çalışan ve doğrulayıcı kümelerden işlemleri birden çok parçaya bölerek blok zinciri kapasitesini artıran bir parçalama türü olan Nightshade’i kullanır. “Normal” parçalama yöntemlerinden farklı olarak, Nightshade’deki parçalar, bir sonraki yığının bir kısmını içeren “chunk” adı verilen yapılara sahiptir. Bunu yaparak, NEAR protokolü işlem ücretlerini neredeyse sıfırda tutabilir ve bir saniye içinde bloklar oluşturabilir. Protokol, saniyede 100.000’e kadar işlemi işleyebilir ve neredeyse gerçek zamanlı işlemlere izin verir.

NEAR protokolü ayrıca, kullanıcı tarafından okunabilir adreslere sahip olarak diğer blok zinciri yapılarının dolambaçlı kayıt sürecini de kolaylaştırır. Kullanıcıların alışık olduğu kayıt akışına benzer şekilde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmayı mümkün kılar. Protokol, geliştiricilere token sözleşmeleri ve NFT projelerini daha hızlı oluşturmak için modüler bileşenler sağlar.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir