Navcoin Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Craig MacGregor
 • Coin Sitesi http://www.navcoin.org/
 • Desteklediği Cüzdanlar Binance Chain Wallet - MetaMask
 • Coin Arzı SınırsızUSD
 • Coin Hacmi 724USD
 • Kuruluş Yılı 2014
 • Listelendiği Borsalar Bittrex - PancakeSwap v2 - Crex24
 • Whitepaper https://doc.nav.community/

Navcoin Hakkında

Rate this post

Navcoin (NAV) nedir?

2014 yılında piyasaya sürülen Navcoin, yenilikçi teknolojik ve gizlilik özellikleri ile hızlı ve güvenilir ödemeler sunan açık kaynaklı bir dijital para birimidir. Coinleri bir Navcoin cüzdanında depolamak, kamuya açık veya özel işlemler yapmaya, stake etme (ağ doğrulaması için) veya coinleri karıştırma (gizlilik geliştirme için) yoluyla ödüller kazanmaya ve proje tekliflerinde oy kullanmaya izin verir. 1:1, izlenemez işlemleri garanti eden devrim niteliğindeki gizlilik coini xNAV’a dönüştürülebilir. Ek olarak, Navcoin, Ethereum ve Binance Smart Chain (BSC) gibi ekosistemlerde kullanılabilen, NAV’ın sarılmış bir temsili olan wNAV’ı piyasaya sürdü .

Navcoin, arzın adil ve şeffaf bir ilk dağılımını sağlamak için ön madencilik veya bir ICO olmadan piyasaya sürüldü. Proje, merkezi bir karar verme yetkisi olmaksızın (diğer birçok projenin aksine ) tamamen Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) olarak çalışır. Herkes basitçe cüzdanına NAV koyarak katılabilir, böylece protokol yönetiminde söz sahibi olabilir ve topluluk içinden ortaya çıkan teklifler üzerinde oy kullanabilir.

 

Navcoin’in ağı nasıl güvenli hale getirilir?

Navcoin’in ağı, bir Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizması ile güvence altına alınmıştır; bu, herkesin işlem bloklarını doğrulamaya yardımcı olmak için NAV’sini kullanabileceği anlamına gelir. Karşılaştırıldığında, Bitcoin’in İş Kanıtı (PoW) konsensüs mekanizması, madencilerin işlemleri işlemek ve ödüller kazanmak için devasa matematiksel problemleri hesaplamasını gerektirir. Bu, pahalı donanım gerektirir ve son derece enerji yoğundur. Navcoin’in PoS konsensüs mekanizması, yoğun kaynak gerektiren bu gereksinimleri ortadan kaldırır; 5 Volt Raspberry Pi bile ağın güvenliğinin sağlanmasında yer alabilir.

Navcoin kullanıcıları iki farklı yolla pasif gelir elde edebilirler. Her şeyden önce, kullanıcılar işlemleri doğrulamak için NAV’ı stake ederek ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olabilir . 30 saniyelik blok sürelerinde blok ödülü 2.5 NAV’dir. Her ödülden 2 NAV staker içindir ve 0,5 NAV, merkezi olmayan bir hazinede, kendi kendini finanse eden topluluk girişimleri için kullanılan Topluluk Fonu’nda tutulur.

Kullanıcılar ayrıca xNAV’ın gizliliğini ve anonimliğini sağlayan karıştırma işlemini kolaylaştırmak için xNAV madeni paralarını çeşitli düğümler üzerinde karşılıklı olarak birleştirebilir. Kullanıcılar bu hizmet karşılığında adil bir tazminat ücreti alırlar.

 

NAV Nasıl Satın Alınır?

NAV satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

Bittrex – PancakeSwap v2 – Crex24

Bir kripto para borsasını seçmeden önce kendi araştırmanızı titizlikle yapmayı ihmal etmeyin.

Kripto para dünyasına yeni dahil olanların NAV nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için izleyebileceği birçok yol var, ancak coinincele.com olarak en doğru bilgiyi, hizmeti vermek için çok çalışıyoruz.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir