Kleros Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Federico Ast - Clément Lesaege - Nicolas Wagner
 • Coin Sitesi https://kleros.io/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı SınırsızUSD
 • Coin Hacmi 721474USD
 • Kuruluş Yılı 2018
 • Listelendiği Borsalar Bitfinex - Gate.io - Uniswap v2 - MEXC - OKX - CoinEx
 • Whitepaper https://kleros.io/assets/whitepaper.pdf

Kleros Hakkında

Rate this post

Kleros (PNK) Nedir?

Kleros (PNK), Temmuz 2018’de başlatılan merkezi olmayan bir anlaşmazlık çözüm projesidir. Anlaşmazlıkları adil bir şekilde karara bağlamak için blok zinciri ve kitle kaynak kullanımı kullanan açık kaynaklı bir çevrimiçi anlaşmazlık çözüm protokolüdür.

Kleros, merkezi olmayan uygulamalar ( DApp’ler ) ve kullanıcıları için bir aracı hizmeti sunar . Uygulama tarafından sağlanan hizmet bir anlaşmazlık yaratmazsa, Kleros ödeme için güvenilir bir üçüncü taraf hizmeti olarak hareket eder.

Bununla birlikte, bir anlaşmazlık meydana geldiğinde, her bir taraf, PNK tokenlerinin sahiplerinden seçilen Kleros hakemleri aracılığıyla tahkim için başvurabilir. PNK, sabit bir tedarik ile Ethereum tabanlı bir ERC-20 yardımcı program tokenidir.

Bu noktada jüri üyeleri her iki tarafın da lehine olacak bir karar verebilir. Tahkim ücretleri, tüm hakemlere ETH biçiminde dağıtılır; azınlık kararı veren jüri üyeleri, jüri üyelerinin çoğunluğunun yararına PNK tokenlerinin bir kısmını kaybeder. Bu karara bir bedel karşılığında itiraz edilebilir. Kleros’un belirtilen misyonu, adalete daha kolay erişim sağlamak ve bireysel özgürlüğü geliştirmektir.

Kleros, ETH’de ödenecek ve anlaşmazlığın tarafları tarafından sağlanan veya daha önce emanette kilitli olan fonlardan çekilen bir maliyet talep eder.

 

Kleros’un Kurucuları Kimlerdir?

Kleros (PNK), Federico Ast, Clément Lesaege ve Nicolas Wagner tarafından kuruldu.

Federico Ast, Kleros’un CEO’su ve Coursera’da öğretim görevlisidir. Ondan önce Crowdjury’de yaratıcı ve evangelist olarak çalıştı ve Clarín’de gazeteci, konuşmacı ve blog yazarıydı.

Clément Lesaege, Kleros’ta CTO’dur. Kleros’tan önce akıllı sözleşmeli bir güvenlik serbest çalışanı olarak çalıştı ve Technicolor’da makine öğrenimi alanında araştırma stajyeriydi.

Nicolas Wagner, Kleros’un baş geliştiricisidir. Ayrıca serbest web ve blockchain geliştiricisi olarak çalışıyor. Geçmişte Wagner, Dether.io’da blockchain geliştiricisi ve Tradelab Programmatic Platform’da arka uç geliştiricisi olarak çalıştı.

 

Kleros Ağı Nasıl Güvenlidir?

Kleros, kanıtları güvence altına almak, jüri üyelerini seçmek ve dürüst kararları teşvik etmek için kriptografiye ve blok zincirine güveniyor. Protokol tokeni, kullanıcıların jüri üyeleri olarak rastgele seçilme hakkını temsil eder. PNK bir ERC20 tokeni olduğundan, Ethereum’u destekleyen birçok çevrimdışı veya masaüstü kripto cüzdanında saklanabilir ve bu da yüksek düzeyde güvenlik sağlar.

 

Kleros’u (PNK) Nereden Satın Alabilirsiniz?

PNK satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

Bitfinex – Gate.io – Uniswap v2 – MEXC – OKX – CoinEx

Bir kripto para borsasını seçmeden önce kendi araştırmanızı titizlikle yapmayı ihmal etmeyin.

Kripto para dünyasına yeni dahil olanların PNK nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için izleyebileceği birçok yol var, ancak coinincele.com olarak en doğru bilgiyi, hizmeti vermek için çok çalışıyoruz.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir