IRISnet Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı IRISnet
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Harriet Cao - Haifeng Xi
 • Coin Sitesi https://www.irisnet.org/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı SınırsızUSD
 • Coin Hacmi 1291980USD
 • Kuruluş Yılı 2019
 • Listelendiği Borsalar Binance - Gate.io - Huobi Global - MEXC - BitGlobal - CoinEx
 • Whitepaper https://www.irisnet.org/docs/resources/whitepaper-en.html

IRISnet Hakkında

Rate this post

IRISnet (IRIS) Nedir?

IRISnet, 1 Mart 2019’da resmi olarak piyasaya sürülen bir hizmet protokolü ve kripto para birimidir. IRISnet protokolünün birincil amacı, çok çeşitli hizmetler sunan küçük ve orta ölçekli işletmelere blok zinciri tabanlı, açık bir ağ sağlamaktır.

Resmi IRISnet Whitepaper’a göre protokol, merkezi olmayan, açık ağların gücünü binlerce işletmeye ve serbest hizmet sağlayıcısına getirmek için farklı kamu ve konsorsiyum blok zincirlerini kullanmayı hedefliyor. İlginç bir şekilde, IRISnet, Yunan mitolojisinde gökkuşağının kişileşmesi ve Tanrıların habercisi olan Iris’in adını almıştır.

 

IRISnet’in Kurucuları Kimlerdir?

IRISnet, 2016 yılında kurulan Şanghay merkezli bir yüksek teknoloji şirketi olan Bianjie AI’nin arkasındaki teknoloji uzmanları ekibi tarafından tasarlandı ve geliştirildi .

Harriet Cao , Bianjie AI’da kurucu ortak ve IRISnet protokolü kuruluşunun arkasındaki itici güçlerden biridir. Finans sektöründeki sorunlara modern çözümler getirmenin yanı sıra sağlık kurumları için blockchain tabanlı çözümler üzerinde çalışıyor. Bianjie AI’nin yanı sıra Harriet Cao, Blockchain Edge Analytics Network (BEAN) ile de yoğun bir şekilde ilgileniyor. IRISnet’in büyük veri yönüne odaklanıyor.

Haifeng Xi, Bianjie AI’nın diğer kurucu ortağıdır. Dağıtılmış sistemler ve blok zinciri uygulamaları geliştirme konusunda kanıtlanmış uzmanlığa sahiptir. Harriet Cao’nun büyük verilere olan ilgisiyle birleşince ikili, küçük ve orta ölçekli işletmeler için bir blok zinciri çözümü olarak IRISnet fikrini ortaya attı.

IRISnet’in arkasındaki ekibin bir diğer ayrılmaz parçası, Tendermint konsensüs motorunun arkasındaki şirket olan Tendermint’in yanı sıra blockchain uygulaması geliştirmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış bir ekosistem olan Cosmos’un geliştiricileridir.

 

IRISnet Ağı Nasıl Güvenlidir?

Birçok popüler altcoin gibi, IRISnet de Tendermint Consensus’a dayanan, devredilen bir hisse kanıtı ( dPoS ) madeni paradır. Tendermint, Bitcoin ve Ethereum konsensüslerinin tanıtılmasından biraz sonra ortaya çıktı ve her şeyi kapsayan bir konsensüs motoru olmayı hedefliyor.

Temsil edilen bir hisse kanıtı konsensüsü, düğümlerin itibarına bağlıdır, böylece süreç devam ederken hatalı davranan düğümleri ortadan kaldırır. Bir işlemin bir dPOS konsensüsünde tamamlanması için, paydaşlar daha sonra işlemi işleyen güvenilir bir doğrulayıcıdan işlem talep eder. İtibar modeli nedeniyle, doğrulayıcıların (düğümlerin) doğru şekilde çalışması zorunludur; aksi takdirde ağdan kaldırılırlar.

 

IRISnet’i (IRIS) Nereden Satın Alabilirsiniz?

IRIS satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

Binance – Gate.io – Huobi Global – MEXC – BitGlobal – CoinEx

Bir kripto para borsasını seçmeden önce kendi araştırmanızı titizlikle yapmayı ihmal etmeyin.

Kripto para dünyasına yeni dahil olanların IRIS nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için izleyebileceği birçok yol var, ancak coinincele.com olarak en doğru bilgiyi, hizmeti vermek için çok çalışıyoruz.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir