HOPR Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Sebastian Bürgel
 • Coin Sitesi https://hoprnet.org/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 1,000,000,000USD
 • Coin Hacmi 330584USD
 • Kuruluş Yılı 2021
 • Listelendiği Borsalar Gate.io - Coinbase Exchange - MEXC - Ascandex - CoinEx
 • Whitepaper https://docs.hoprnet.org/

HOPR Hakkında

Rate this post

HOPR (HOPR) Nedir?

HOPR, küresel ölçekte veri ve gizlilik sorunlarını çözmeyi amaçlayan blok zinciri tabanlı bir protokoldür. 2021’de resmi bir ilk madeni para teklifi ( ICO ) ile HOPR, özel veri alışverişlerini tamamen merkezsizleştirmeye karar verdi. Protokolün resmi web sitesine göre HOPR, hem özel hem de kurumsal kullanıcıların çevrimiçi ve kişisel verilerine kimin erişebileceğine karar vermelerine olanak tanıyan yeni nesil bir gizlilik çözümüdür.

Merkezi olmayan özerk bir organizasyon ( DAO ) olarak HOPR, merkezi bir varlık tarafından kontrol edilmez, daha ziyade HOPR topluluğu ve destekçileri tarafından yönetilir. Protokol, kontrolü kullanıcıların ellerine veren topluluk destekli yönetişimin (DecenGov) tanıtılmasında öncüdür. HOPR, blok zincir teknolojisi ve dağıtılmış defterler kullanarak evrensel veri gizliliği getirmeyi amaçlamaktadır.

 

HOPR’ın Kurucuları Kimlerdir?

Sebastian Bürgel , HOPR’ın kurucusu ve HOPR Yönetim Kurulu Başkanıdır. 2008 yılında ETH Zürih’ten bilgi teknolojileri ve elektrik mühendisliği bölümünden mezun oldu ve ardından doktorasını tamamladı. Bürgel, 2016 yılında bir ATM olarak hizmet sağlayıcı şirket olan SONECT’in kurucu ortağı oldu. 2017 yılına kadar SONECT’in baş teknoloji sorumlusu olarak görev yaptı. SONECT için çalışmanın yanı sıra Sebastien Bürgel, Blockchain teknolojisi aracılığıyla eğitimle ilgili çözümler sunan Validity Labs’da CTO’ydu. 2020’de Bürgel, en son blok zinciri projesi olan HOPR’a başlamak için Validity Labs’tan ayrıldı.

HOPR Yönetim Kurulu’nun bir diğer asli üyesi Dr. Catrina Luchsinger Gaehwiler’dir . Zürih Üniversitesi’nde hukuk programından mezun oldu ve kariyeri boyunca çeşitli kurulların üyesi oldu. Dr. Gaehwiler şu anda İsviçre’nin en büyük hukuk firmalarından biri olan FRORIEP’te bankacılık ve finans ortağı olarak çalışmaktadır.

 

HOPR Ağı Nasıl Güvenlidir?

Ethereum tabanlı bir protokol olarak HOPR, hisse kanıtı ( PoS ) konsensüs mekanizması ile güvence altına alınmıştır. HOPR tokeni, geleneksel bir ERC-20 tokenidir. HOPR protokolünün benzersiz bir özelliği, her düğüm koşucusunun teşvik edilmesine ve HOPR tokenleri karşılığında verileri doğru şekilde iletmesine olanak tanıyan bir geçiş kanıtı mekanizmasının ek kullanımıdır.

Proof-of-work ( PoW ) gibi diğer popüler konsensüs mekanizmalarından farklı olarak , PoS mekanizması, düğüm doğrulayıcılarının daha az bilgi işlem ve elektrik gücü kullanmasını gerektirdiğinden daha çevre dostudur. Sadece bu değil, Ethereum blok zincirinin çok yönlülüğü, blok zinciri için daha fazla ölçeklenebilirlik ve kullanım durumlarında daha fazla çeşitlilik sağlar.

 

HOPR’ı (HOPR) Nereden Satın Alabilirsiniz?

HOPR satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

Gate.io – Coinbase Exchange – MEXC – Ascandex – CoinEx

Bir kripto para borsasını seçmeden önce kendi araştırmanızı titizlikle yapmayı ihmal etmeyin.

Kripto para dünyasına yeni dahil olanların HOPR nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için izleyebileceği birçok yol var, ancak coinincele.com olarak en doğru bilgiyi, hizmeti vermek için çok çalışıyoruz.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir