Elrond Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Lucian Todea - Beniamin Mincu - Lucian Mincu
 • Coin Sitesi www.elrond.com
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 31,415,926USD
 • Coin Hacmi 94659680USD
 • Kuruluş Yılı 2019
 • Listelendiği Borsalar Bitfinex - Gate.io - KuCoin - Huobi Global
 • Whitepaper https://elrond.com/assets/files/elrond-whitepaper.pdf

Elrond Hakkında

Rate this post

Elrond (EGLD) nedir?

Elrond, veri parçalarını kullanarak son derece hızlı işlemler gerçekleştirebilen bir blok zinciri protokolüdür. Proje kendisini fintech, merkezi olmayan finans ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojileri içeren yeni nesil bir internet ekosistemi olarak tanımlıyor. Akıllı sözleşme yürütme platformu; 6 saniye gecikme süresi ve 0,001 ABD doları işlem maliyeti ile saniyede 15.000 işlemi işleyebildiği bildiriliyor.

Blok zincirinde, ağ ücretlerini ödemek, stake işlemleri ve doğrulayıcıları ödüllendirmek için eGold veya EGLD adlı yerel bir token varlığına sahiptir.
Elrond ilk olarak Ağustos 2019’da duyuruldu ve ana ağ Temmuz 2020’de başlatıldı.

 

Elrond’un kurucusu kimdi?

Elrond, 2017 yılının sonlarında Lucian Todea ile Beniamin ve Lucian Mincu  kardeşler tarafından, endüstrinin en acil sorunu olduğuna inandıkları blok zinciri ölçeklenebilirliği için çözümler sağlamak amacıyla kuruldu.
Elrond’dan önce Beniamin ve Lucian Mincu, CEO olarak Beniamin Mincu ve CTO olarak Lucian Mincu ile bir dijital varlık yatırım fonu olan MetaChain Capital’i kurdu. Çift ayrıca, ilk token arzı (ICO) projeleri hakkında bir bilgi portalı olan ICO Market Data’yı kurdu.

Beniamin Mincu, 2014’ten 2015’e kadar blockchain platformu NEM’de ürün, pazarlama ve topluluk görevlisiydi ve Zilliqa (ZIL), Tezos (XTZ), Brave ve Binance gibi projelere erken yatırımcı olarak katkıda bulundu. Lucian Mincu; Uhrenwerk 24, Cetto ve Liebl Systems’de Bilgi Teknolojisi Mühendisi ve Güvenlik Uzmanıdır.

Todea, yazılım inceleme ve indirme sitesi Soft32’nin CEO’su ve mobil ödeme uygulaması mobilPay’in ortağı olarak bilinen hızlı tempolu bir teknoloji girişimcisidir. Aynı zamanda biyometrik teknoloji şirketi TypingDNA ve muhasebe platformu SmartBill’e yatırım yapmış bir melek yatırımcıdır.

 

Elrond Ağı Güvenli mi?

Elrond, düğümlerin doğrulama sürecine katılmak için EGLD belirteçlerini paylaştırması gereken güvenli bir Hisse İspatı (Proof-of-Stake) konsensüs algoritmas kullanır. Her doğrulayıcıya, gelecekte seçilip seçilmeyeceklerini belirleyen geçmiş etkinliklerine dayalı bir puan atanır. Doğrulayıcının puanı çok düşerse, seçilmez ve bir ceza ödemesi gerekir. Doğrulayıcı, eylemleri ağın bütünlüğünü ihlal ederse ağdan kaldırılabilir veya azaltılabilir.
Doğrulayıcılar rastgele seçilir, önceki doğrulama süreEk olarak, doğrulayıcılar, gizli anlaşmayı önlemek için işlenmiş parçalar arasında periyodik olarak geçiş yapar. Düğümler, güçlü kriptografik koruma oluşturmak için değiştirilmiş bir Boneh-Lynn-Shacham (BLS) çoklu imza teknolojisini kullanarak birbirleriyle iletişim kurar.

 

Elrond (EGLD) nereden satın alınır?

EGLD, önde gelen kripto para borsalarından satın alınabilir. Binance, OKEx, Bitfinex ve BitMax gibi… USD ve IDR gibi fiat para birimleri, Bitcoin (BTC) ve Binance Coin (BNB) gibi kripto para birimleri ve önde gelen sabit paralar Tether (USDT) ve Binance USD (BUSD) ile takas edilebilir.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir