dYdX Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Antonio Juliano
 • Coin Sitesi https://dydx.community/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 1,000,000,000USD
 • Coin Hacmi 66747922USD
 • Kuruluş Yılı 2021
 • Listelendiği Borsalar Binance - Huobi Global - FTX - KuCoin - Gate.io - Kraken - Poloniex - Uniswap (V3) - ​​OKEx - LBank - Sushiswap - Crypto.com Exchange
 • Whitepaper https://docs.dydx.community/

dYdX Hakkında

Rate this post

DYDX (dYdX) Nedir?

DYDX (dYdX) , adsız velayet dışı merkezi olmayan kripto para birimi değişiminin katman 2 protokolü için yönetişim tokenidir. Katman 2’nin işleyişini kolaylaştırmaya hizmet eder ve tüccarların, likidite sağlayıcılarının ve ortakların bir topluluk olarak protokolün geleceğinin tanımına katkıda bulunmalarına izin verir.

Token sahiplerine, dYdX’in 2. katmanında değişiklik önerme hakkı verilir ve token stake etme ve işlem ücreti indirimleri yoluyla kâr etme fırsatı sunulur.

Starkwire’ın StarkEx ölçeklenebilirlik motoru üzerine inşa edilen katman 2, platformda çapraz marjlı kalıcıların ticareti için kullanılır. Ölçeklendirme çözümü, dYdX’in işlem hızını artırmasına, gaz maliyetlerini ortadan kaldırmasına, işlem ücretlerini düşürmesine ve protokoldeki minimum işlem boyutlarını düşürmesine olanak tanır.

Akıllı sözleşme işlevine sahip açık kaynaklı bir platform olan dYdX, kullanıcıların kripto varlıklarını ödünç vermeleri, ödünç almaları ve takas etmeleri için tasarlanmıştır. dYdX spot ticareti desteklese de, platformun ana odak noktası türev ürünler ve marj ticaretidir.

Borsa, 2017 yılında 10 milyon doların üzerinde tohum risk sermayesi sermayesi fonu ile kuruldu ve 2019’da faaliyete geçti. DXDY token ilk coin arzı (ICO) 9 Eylül 2021’de gerçekleşti.

 

dYdX’in Kurucuları Kimdir?

DYDX’in kurucusu ve CEO’su olan Antonio Juliano, blockchain teknolojisinde geçmişe sahip deneyimli bir programcıdır. Kripto dünyasına ilk kez 2015 yılında bir kripto para birimi değişim platformu olan Coinbase’de yazılım mühendisi olarak işe girdikten sonra girdi . Princeton Üniversitesi’nden bilgisayar bilimi diplomasıyla mezun olan Antonio Juliano, girişimcilik yolculuğuna başladı ve 2017’nin başlarında dYdX’i kurdu.

Zhuoxun Yin, dYdX’te operasyon başkanıdır. Daha önce bir sosyal satış ve pazarlama CRM’si olan Nimble’da ve bir danışmanlık hizmeti olan Bain & Company’de çalışmamıştı. Zhuoxun Yin, Queensland Üniversitesi’nde okudu ve ticaret alanında lisans derecesine sahip.

 

dYdX Ağı Nasıl Güvenlidir?

DYDX, Ethereum ana ağında konuşlandırılmış bir ERC-20 tokenidir. dYdX’in 2. katman ölçekleme çözümü, Starkwire’ın ZK-STARKS teknolojisi üzerine inşa edilmiştir ve işlem kanıtlarını doğrulamak için Ethereum blok zincirine güvenir.

 

DYDX’i Nereden Satın Alabilirsiniz?

DYDX satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

Binance – Huobi Global – FTX – KuCoin – Gate.io – Kraken – Poloniex – Uniswap (V3) – ​​OKEx – LBank – Sushiswap – Crypto.com Exchange

Bir kripto para borsasını seçmeden önce kendi araştırmanızı titizlikle yapmayı ihmal etmeyin.

Kripto para dünyasına yeni dahil olanların DYDX nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için izleyebileceği birçok yol var, ancak coinincele.com olarak en doğru bilgiyi, hizmeti vermek için çok çalışıyoruz.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir