DIA Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Paul Claudius - Michael Weber - Samuel Brack
 • Coin Sitesi https://diadata.org/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 200,000,000USD
 • Coin Hacmi 21571611USD
 • Kuruluş Yılı 2018
 • Listelendiği Borsalar Binance - Gate.io - Coinbase Exchange - KuCoin - Huobi Global - Poloniex - OKX
 • Whitepaper https://docs.diadata.org/

DIA Hakkında

Rate this post

DIA (DIA) Nedir?

DIA (Merkezi Olmayan Bilgi Varlığı), piyasa aktörlerinin güvenilir veriler elde etmesini, tedarik etmesini ve paylaşmasını sağlayan açık kaynaklı bir oracle platformudur. DIA, veri analistlerini, veri sağlayıcılarını ve veri kullanıcılarını bir araya getirmek için bir finansal akıllı sözleşme ekosisteminde açık finansal veriler için bir ekosistem olmayı amaçlar. Genel olarak DIA, çeşitli kaynaklardan gelen zincir dışı veriler ile çeşitli finansal DApp’ler oluşturmak için kullanılabilecek zincir üstü akıllı sözleşmeler arasında güvenilir ve doğrulanabilir bir köprü sağlar .

DIA, platformun yönetim tokenidir. Şu anda ERC-20 Ethereum protokolüne dayanmaktadır.

Proje 2018’de kuruldu.

 

DIA’nın Kurucuları Kimlerdir?

DIA derneği, Paul Claudius, Michael Weber ve Samuel Brack liderler olsa da, bir düzine insandan oluşan bir grup tarafından kuruldu.

Claudius, projenin yüzü ve bazen CBO olarak da anılan baş savunucusudur. ESCP Europe’dan uluslararası yönetim alanında yüksek lisans derecesine ve Passau Üniversitesi’nden işletme ve ekonomi alanında lisans derecesine sahiptir. DIA üzerinde çalışmanın yanı sıra BlockState AG ve c girişimlerinin kurucu ortağı ve CEO’sudur. Kriptodan önce, nu3 adlı bir beslenme şirketinde yönetici olarak çalışmıştı.

Michael Weber, DIA’nın Kurucusu ve Dernek Başkanıdır. ESCP Business School’dan yönetim derecelerine ve Almanya’daki Köln Üniversitesi’nden ekonomi ve fizik derecelerine sahiptir.

Goodcoin, myLucy ve BlockState gibi projeler kurduğu kriptoya geçmeden önce çeşitli banka ve finans kurumlarında çalıştı.

Samuel Brack, CTO rolünde DIA’ya hizmet ediyor. Claudius ve Weber gibi o da BlockState’te aynı pozisyonu paylaşıyor. Berlin Humboldt Üniversitesi’nden bilgisayar bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

 

DIA Ağı Nasıl Güvenlidir?

DIA, standart bir ERC-20 tokenidir, yani Ethereum’un tüm güçlü ve zayıf yönlerini devralarak çalışmasını gerektirir. Ethereum ağı, tüm işlemler Ethash çalışma kanıtı işlevi tarafından korunduğundan, ademi merkeziyetçiliği nedeniyle en büyük ve dolayısıyla en güçlü ağlardan biridir . ERC-20, yalnızca üzerinde işlem yapılacak tokenler için bir dizi kural tanımlar. Ethereum’un dezavantajları dikkat çekici olabilir: örneğin, tıkanıklık, işlemleri gerçekleştirmek için gereken gas fiyatını artırabilir , bu da tüm katılımcıları etkileyen gecikmelere ve anormal derecede yüksek işlem ücretlerine yol açabilir.

 

DIA (DIA) Nereden Satın Alabilirsiniz?

DIA satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

Binance – Gate.io – Coinbase Exchange – KuCoin – Huobi Global – Poloniex – OKX

Bir kripto para borsasını seçmeden önce kendi araştırmanızı titizlikle yapmayı ihmal etmeyin.

Kripto para dünyasına yeni dahil olanların DIA nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için izleyebileceği birçok yol var, ancak coinincele.com olarak en doğru bilgiyi, hizmeti vermek için çok çalışıyoruz.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir