DerivaDAO Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Aditya Palepu
 • Coin Sitesi https://derivadex.com/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 100,000,000USD
 • Coin Hacmi 352142USD
 • Kuruluş Yılı 2020
 • Listelendiği Borsalar Coinbase Exchange - Bancor - Uniswap (V2)
 • Whitepaper https://derivadex.com/

DerivaDAO Hakkında

Rate this post

Deriva DAO (DDX) Nedir?

Deriva DAO, merkezi olmayan bir borsadır (DEX). Türevleri sağlayan protokol, Ethereum ağında çalışır. Gerçek zamanlı fiyat akışı, hızlı işlem çözümleri ve rekabetçi ücret modeli sayesinde diğer DEX’lere göre önemli performans avantajlarına sahiptir. DAO modelini baştan itibaren koruyan Deriva DAO protokolünün kontrolü ve yönetimi, tüccarların ve token sahiplerinin elindedir.
Deriva DAO, alım satım işlemlerinin blok zincir ağlarıyla kesiştiği boşluğu doldurmak için tasarlanmıştır ve sektördeki diğer merkezi ve merkezi olmayan borsaların karşılaştığı sorunların üstesinden gelmeyi amaçlar. Bir DAO olarak Deriva, CEX hizmetlerindeki güvenlik açıklarını ve potansiyel düzenleyici sorunları temel olarak ele alır. Böylece sansür ve tek nokta bağımlılıkları gibi sorunlar ortadan kalkar. Bir sipariş defteri modeli kullanarak merkezi olmayan borsaların likidite ve kullanıcı arayüzü (UX) sorunlarının üstesinden gelir.

Yüksek performans ve sermaye verimliliği sağlayan bir kullanıcı deneyimi yaratır. Deriva DAO, zincir dışı fiyat beslemeleri, eşleşen motorlar ve likidite operatörleri sayesinde merkezi borsaların sağladığı hız ve verimliliği vaat ediyor.

 

Deriva DAO Kurucusu Kim?

Deriva DAO, yazılım mühendisliği deneyimine sahip bir Duke mezunu olan deneyimli algoritmik trader Aditya Palepu tarafından kuruldu. San Francisco’da on yılı aşkın bir süredir dağıtılmış sistemler kurma deneyimine sahip bir yazılım mühendisi olan Frederic Fortier’in de aralarında bulunduğu 9 kişilik bir ekip tarafından destekleniyor.
Bir dizi önde gelen yatırımcı tarafından desteklenen Deriva DAO, toplam 2,7 milyon dolarlık finansmanla sonuçlanan birden fazla yatırım turu düzenledi. Yatırımcılar arasında Polychain Capital, Coinbase Ventures, Electric Capital, Dragonfly Capital Partners, CMS Holdings, Three Arrows Capital, Compound Protocol Stratejik Geliştirme Başkanı Calvin Liu ve kripto para araştırmacısı Phil Daian yer alıyor.

 

Deriva DAO Ağı Güvenli mi?

Deriva DAO akıllı sözleşmeleri Quantstamp tarafından denetlenir ve yüksek kalitededir. Protokol, madencilerin bir iş kanıtı konsensüs mekanizması aracılığıyla yeni ether üretmek için rekabet ettiği en popüler DAO blok zinciri ağlarından biri olan Ethereum tarafından güvence altına alınmıştır. Birden fazla merkezi olmayan düğüm, işlemleri doğrular ve Ethereum blok zinciri ağını güvence altına alır.
Amaca yönelik bir yan zincir olan özel bir ikinci katman çözümü, kodun güvenilir bir yürütme ortamında çalışmasına olanak tanır. Bu, ortamdaki kodun kurcalanmamasını ve ortamdaki işlemlerin her zaman kanıtlanabilmesini sağlar. Bu yan zincirde Deriva, Raft adlı bir hizmet ve kontrol noktası konsensüs mekanizması kullanır. Operatör, Raft’ı kullanarak, değişimin genel durumunun bir özetini çıkarır ve bunu Ethereum’a iletir. Sonuç olarak, takas emirleri ve diğer işlemler geçerli hale gelir.

 

Deriva DAO (DDX) Nereden Alınır?

Coinbase Exchange – Bancor – Uniswap (V2) Borsalarından temin edilebilir.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir