Constellation Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Constellation
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Benjamin Jorgensen - Benjamin Diggles - Mathias Goldmann - Wyatt Meldman Floch.
 • Coin Sitesi https://www.constellationnetwork.io/
 • Desteklediği Cüzdanlar -
 • Coin Arzı 3,693,588,685USD
 • Coin Hacmi 992688USD
 • Kuruluş Yılı 2017
 • Listelendiği Borsalar KuCoin - HitBTC - LCX Exchange - Hotbit
 • Whitepaper https://www.constellationnetwork.io/

Constellation Hakkında

Rate this post

Constellation (DAG) Nedir?

Constellation (DAG), teorik olarak sonsuz ölçeklenebilirlik sağlayacak bir konsensüs için yönlendirilmiş asiklik grafik mimarisi kullanarak kullanan bir protokoldür. Constellation, DAG protokolü ve özel kanal teknolojisi ile akıllı sözleşme yapılarını bir adım öteye taşıyor. Bu noktada veri kaynaklarının dağıtık defter teknolojisine (DLT) entegrasyonuna da olanak tanır.

Şirket 2017 yılında faaliyete başlamıştır. DAG projesinin yol haritası Nisan 2018’e kadar uzatıldı. Kurucu ekip, projeyi geliştirirken ana sorunu çözmeye odaklanır. Blockchain teknolojisinin yumuşak karnı olan ölçeklenebilirlik ve merkezileşmeye döndü. Constellation, kullanımı kolay bir API çözümü aracılığıyla harici veri kümelerine bağlanma yeteneği sağlayarak büyük verilerin güvenli bir şekilde işlenmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Kullandığı teknoloji, konsensüs oluşturma şeklini değiştirir ve sunucusuz mimarilerle çalışır.

 

Constellation Kurucusu Kim?

Constellation Labs (CST); Benjamin Jorgensen, Benjamin Diggles, Mathias Goldmann ve Wyatt Meldman-Floch tarafından kurulmuştur.
Benjamin J. Jorgensen, Constellation Labs’ın CEO’sudur. Daha önce Klick Push’un kurucu CEO’suydu. Ayrıca MZ Dining Group’un (Ittoryu Gozu) ortak sahibi ve A5 Meats’in sahibidir.
Benjamin Diggles, şirketin CRO’su. Hükümetler ve işletmelerle ortaklık kurmaktan ve konsorsiyum programları ve takımyıldız projeleri için küresel ortaklık stratejilerinden sorumludur. Diggles Constellation Labs’a katılmadan önce Oracle, Universal ve Disney’de çalıştı.
Mathias Goldmann, Constellation’ın Operasyon Direktörüdür. Goldmann daha önce Avrupa Merkez Bankası ve PricewaterhouseCoopers için çalışmıştı. Ekim 2017’de Constellation Labs ekibine Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katıldı.

Şu anda, COO olarak ticari operasyonların geliştirilmesini ve uygulanmasını denetlemektedir. Ayrıca Constellation’ın kurumsal kültürünün ve vizyonunun geliştirilmesinde yer aldı.
Wyatt Meldman-Floch, Constellation protokolünü sıfırdan geliştiren Constellation CTO’sudur. Meldman-Floch, NASA’nın Ames Araştırma Merkezi’nde stajyer ve araştırmacıdır. Ayrıca Zignal Labs ve Rally Health gibi şirketler için çalıştı.

 

Constellation Network Güvenli mi?

2019 yazında Constellation (DAG), büyük veri yönetimini otomatikleştirmek için ABD Hava Kuvvetleri ile bir anlaşma imzaladı. Bu protokol, protokolün güvenlik yapısının gücünü gösterir. En önemlisi, Project Constellation 2021’de bir adım daha ileri giderek ABD Savunma Bakanlığı ile ticari ortakları arasındaki iletişim için uçtan uca güvenlik sağlıyor.

Teknoloji tarafında, Constellation, Hypergraph Transport Protocol kullanarak blok zinciri şifrelemesine ve dağıtılmış veri yönetimine dayalı sağlam veri güvenliği ürünleri oluşturmak için Kinnami Software ile ortaklık kurdu.

Constellation Hypergraph, ağa yeni düğümler eklemek ve ölçeklenebilirliğini geliştirmek için bir DAG mimarisi ve bir İtibar Kanıtı Gözlem Kanıtı (PRO) konsensüs yapısı kullanır. Constellation üzerindeki her şey, JVM ekosistemindeki mevcut kod tabanlarını kullanarak mikro hizmetler sağlayan akıllı sözleşmeler aracılığıyla otomatik olarak işlenir.

 

Constellation (DAG) Nereden Alınır?

Constellation (DAG) Ekim 2021 itibariyle; KuCoin HitBTC, LCX Exchange ve Hotbit gibi platformlarda alınıp satılabilir.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir