Centrifuge Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Polkadot DOT
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Lucas Vogelsang - Martin Quensel
 • Coin Sitesi https://centrifuge.io/
 • Desteklediği Cüzdanlar -
 • Coin Arzı SınırsızUSD
 • Coin Hacmi 359888USD
 • Kuruluş Yılı 2017
 • Listelendiği Borsalar Gate.io - Kraken - ZT
 • Whitepaper https://centrifuge.io/cfg_token_summary.pdf

Centrifuge Hakkında

Rate this post

Centrifuge (CFG) Nedir?

Centrifuge, merkezi olmayan bir varlık finansman protokolüdür. Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) için sermaye maliyetini düşürmeye ve yatırımcılara istikrarlı bir gelir kaynağı sağlamaya çalışırken , merkezi olmayan finansı ( DeFi ) gerçek dünya varlıkları (RWA) ile birleştirir. Projenin temel amacı, değişken kripto varlıklarına bağlı olmayan karlar elde etmektir; geliştiriciler, fiattan kripto para birimlerine gerçek parasal değeri aktarma görevini sürdürüyorlar.

Şirketler, DeFi’nin sunduğu likiditeye erişmek için Centrifuge kullanıyor. Gerçek varlıkları belirtebilir ve bu tokenleri, merkezi olmayan bir uygulama ( DApp ) kredi protokolü olan Tinlake aracılığıyla finansmana erişmek için teminat olarak kullanabilirler. Centrifuge blok zinciri, hız ve düşük ücretler için Polkadot ( DOT ) üzerine kuruluyken, finansal DApp Tinlake, Ethereum ( ETH ) likiditesine erişmek için inşa edilmiştir.

Centrifuge herkese likidite sağlar ve yatırımcılar CFG tokenleri şeklinde gelir ve ödüller alır. Centrifuge, faturalar, gayrimenkuller ve telif hakları gibi varlıkları merkezi olmayan finans (DeFi) ile birleştirir. Ek olarak, borçlular, gerçek varlıklarını banka veya diğer aracılar olmadan finanse edebilmelerinden yararlanmaktadır.

 

Centrifuge Kurucuları Kimlerdir?

Centrifuge, 2017 yılında Lucas Vogelsang ve Martin Quensel tarafından piyasaya sürüldü.

Lucas Vogelsang, Centrifuge’in kurucu mühendisidir ve şirketin CEO’su olarak görev yapmaktadır. Vogelsang, 2010 yılında e-ticaret girişimi DeinDeal’in kurucu ortağı oldu. DeinDeal’i Ringier’e başarıyla sattıktan sonra, başka bir girişim olan KaufDA üzerinde çalışmaya başladı. Daha sonra Vogelsang, Taulia’ya teknik müdür olarak katılmak için Silikon Vadisi’ne taşındı. Ekim 2017’de Centrifugi kurdu.

Martin Quensel, Centrifuge’in kurucu ortağı ve şu anki COO’sudur. Santrifüjden önce Taulia’nın kurucu ortağıydı. Quensel, kariyerine SAP’de yazılım geliştirici ve mimar olarak başladı.

 

Centrifuge Ağı Nasıl Güvende?

Kullanıcılar işlem ücretlerini CFG tokenlerinden öderler ve Polkadot’taki işlem toplayıcılar veri işleme ve depolama ücretinden pay alır. Bu önlemlerin yanı sıra NPoS (Aday Kanıt) mekanizması ve CFG ödülleri, kullanıcıları adil bir şekilde çalışmaya ve sansür direnci sağlayan veri toplayıcıları seçmeye teşvik eder.

Genel olarak, güvenliğin çoğu Polkadot geçiş zincirinden gelir. Polkadot’un koruyucu mekanizmalarının kullanılması, Centrifuge’a düşük maliyetle yüksek düzeyde güvenlik sağlar.

 

Centrifuge (CFG) Nereden Satın Alabilirsiniz?

Centrifuge satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

Örnek: Gate.io – Kraken – ZT

Bir kripto para borsasını seçmeden önce kendi araştırmanızı titizlikle yapmayı ihmal etmeyin.

Kripto para dünyasına yeni dahil olanların Centrifuge nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için izleyebileceği birçok yol var, ancak coinincele.com olarak en doğru bilgiyi, hizmeti vermek için çok çalışıyoruz

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir