Casper Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Casper CBC
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Medha Parlikar - Mrinal Manohar
 • Coin Sitesi https://casper.network/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı SınırsızUSD
 • Coin Hacmi 6926629USD
 • Kuruluş Yılı 2021
 • Listelendiği Borsalar OKEx - Gate.io - Coinlist Pro - ZB
 • Whitepaper https://casper.network/network/developers/getting-started

Casper Hakkında

Rate this post

Casper (CSPR) Nedir?

30 Mart 2021’de mainnette başlatılan Casper, Casper CBC üzerine inşa edilmiş ilk hisse kanıtı (PoS) standart blok zinciridir. Casper Platform; blockchain teknolojisi, akıllı sözleşmeler ve DApp projelerinin küresel olarak benimsenmesini artırmayı hedefliyor.
Geleceğe hazır mimarisiyle Casper, kullanıcıların değişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere gelişmek üzere tasarlanmıştır ve maksimum geliştirici erişimi için ölçeklendirilmek üzere tasarlanmıştır. Teknik makalesine göre Casper, işletmelerin ve geliştiricilerin ihtiyaçları için optimize edilmiştir. Casper’ın hedefi; birbirine bağlı sezgisel hizmetlere duyulan ihtiyacın her alanda arttığı Web3 ekosisteminde çığır açan yeteneklere sahip olmaktır. Bunu başarmak için Casper; “benimsenme sürecinin imkansız üçlüsü” olarak tanımlanıyor ve kurumsal düzeyde güvenlik, ölçeklenebilirlik ve ademi merkeziyetçiliği aynı blok zinciri protokolünde birleştirmeyi başarıyor.

 

Casper’ın kurucusu kimdir?

Medha Parlikar, Kurucu Ortak ve CTO

Medha, CasperLabs’ın kurucularından biridir ve CTO olarak görev yapmaktadır. 1980’lerin başında teknoloji alanında çalışmaya başladı ve bodrumuna bir bilgisayar kurdu. Sonraki yirmi yıl boyunca Adobe, Omniture ve Avalara gibi büyük şirketlerde SaaS yazılımı üzerinde çalıştı. Medha, teknik becerilerine ek olarak, yüksek vasıflı ekipler kurabilir ve çalışanları müşteri sorunlarını çözmeleri için motive edebilir.

 

Mrinal Manohar, Kurucu Ortak ve CEO

Mrinal, kariyeri boyunca hem bilgisayar programcısı hem de finans uzmanı olarak çalıştı. Casper’ı kurmadan önce Mrinal, Sagard Capital’de müdürdü. Daha önce aynı şirkette telekomünikasyon, medya ve teknoloji başkanıydı. Bain Capital’de risk sermayesi üyesi ve Bain & Company’de üye danışmanı olarak görev yaptı.

 

Casper Ağı Güvenli mi?

Casper ağının güvenliği, PoS konsensüs algoritmasına dayanmaktadır. Doğrulama düğümlerini seçmek için PoS View token biriktirme listesi. Bu nedenle, bu konsensüs yapısı genel ve ölçeklenebilir hale gelir. Bitcoin blok zincirinde kullanılan İş Kanıtı (PoW) konsensüs algoritmasının aksine, PoS işlemleri doğrulama işlemi sırasında çok fazla elektrik veya bilgi işlem gücü gerektirmez.
Casper ayrıca, Bizans Hata Toleranslı (BFT) uygulamalarındaki yaklaşımın bir evrimi olan Correct by Construction (CBC) isimli Casper özelliğini kullanıyor. Casper protokolünün kurumsal düzeyde mimarisi, en son Ocak 2021’de Trail of Bits tarafından olmak üzere çeşitli güvenlik denetimlerinden geçmiştir.

Yüksek öncelikli güvenlik açıkları bulunamadı ve Casper’ın “güvenlik açısından güvenli” olduğu doğrulandı.

 

Casper Coin (CSPR) Nereden Alınır?

CSPR, birçok borsada her gün mevcut olan kripto para birimi ve sabit para ticaret çiftlerine karşı alınıp satılabilir. Şu anda Huobi Global, CSPR ticaret çiftleri için en aktif platformdur. Diğer borsalar şunlar:

OKEx – Gate.io – Coinlist Pro – ZB

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir