Basic Attention Token Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Brendan Eich - Brian Bondy
 • Coin Sitesi https://basicattentiontoken.org/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 1,500,000,000USD
 • Coin Hacmi 58827872USD
 • Kuruluş Yılı 2017
 • Listelendiği Borsalar Binanca - FTX - Huobi Global - KuCoin - Bybit - Gate.io - Bitfinex
 • Whitepaper https://basicattentiontoken.org/BasicAttentionTokenWhitePaper-4.pdf

Basic Attention Token Hakkında

Rate this post

Basic Attention Token (BAT) Nedir?

Basic Attention Token (BAT), reklamverenlere daha iyi harcama getirisi sağlarken kullanıcıları ekran başında kalma süresi ölçeğinde ödüllendirmek için tasarlanmış yeni nesil blok zinciri tabanlı dijital reklam platformunun tokenidir.
Sistem Brave internet tarayıcısı üzerinden sunuluyor ve kullanıcılar gizlilikten ödün vermeden reklamları izleyebiliyor ve karşılığında BAT jetonları kazanabiliyor.

Reklamcılar, kullanıcı etkileşimini en üst düzeye çıkarırken ve verilerin manipülasyonu veya kötüye kullanılması gibi olası kayıpları azaltırken hedefli reklamlar sunabilir. Basic Attention Token, doğrudan bu reklam ekosisteminin ödül birimidir. Reklamcılar, yayıncılar ve kullanıcılar arasında değiş tokuş edilir. Reklamcılar, BAT tokenleri kullanılarak yayınlanan reklam kampanyaları için ödeme yapar. Bu bütçeyi aşan reklam verenlere küçük bir pay ayrılırken, kullanıcılara bütçenin %70’ine denk bir miktar aktarılır. Reklam maliyetlerini artıran aracılar hariç tutulduğundan verimlilik artar ve maliyetler düşer.

2017’de piyasaya sürülen Basic Attention Token, şimdiye kadarki en hızlı ilk token teklifi (ICO) satışı oldu. Platform, bir dakikadan kısa bir sürede toplam 35 milyon dolar topladı. O zamandan beri platform, Brave Rewards programı aracılığıyla ekran başında geçirilen süre karşılığında birçok farklı ülkedeki kullanıcılara reklam deneyimini sundu.
Kasım 2020 itibariyle reklam etkinliğinin en yoğun olduğu ülkeler ABD, İngiltere ve Kanada’dır.

 

Basic Attention Token’ın kurucusu kimdir?

Basic Attention Token; internet tarayıcı yazılım sektöründe oldukça tanınan iki isim olan Brendan Eich ve Brian Bondy tarafından kurulmuştur. Brendan Eich, Brave tarayıcısının ve Basic Attention Token projesinin arkasındaki ana şirket olan Brave Software’in CEO’su olarak görev yapıyor.

Brave projesi üzerinde çalışmaya başlamadan önce Eich, Mozilla tarayıcısının kurucusu ve CTO’suydu. Ayrıca JavaScript’i 1995’te icat etti. 2004 yılında dünyanın en popüler web tarayıcılarından biri olan Mozilla Firefox’un kurucu ortağı oldu.
Aynı şekilde Brian Bondy, Brave and Basic Attention Tokens’ın CTO’su. Bondy, Mozilla’da Kıdemli Yazılım Mühendisi, Corel Corporation’da Yazılım Geliştirici ve Khan Academy’de Yazılım Geliştirme Başkanı olarak görev yapan deneyimli bir mühendistir.

Toplu olarak, Eich ve Bondy 50 yılı aşkın yazılım geliştirme deneyimine sahiptir.
Basic Attention Token web sitesinde yapılan açıklamaya göre, projede birçoğu yazılım geliştirme, mühendislik veya araştırma geçmişine sahip toplam 16 ekip üyesi yer alıyor.

 

Basic Attention Token (BAT) nereden satın alınır?

Basic Attention Token, neredeyse tüm popüler kripto para borsalarında alınıp satılabilir ve aşırı likiditesi ile öne çıkar. Binance, Coinbase Pro ve Huobi Global Exchange, BAT ticaretinde en popüler isimlerden bazıları.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir