Axie Infinity Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Sky Mavis
 • Coin Sitesi www.axieinfinity.com
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı 270,000,000USD
 • Coin Hacmi 151839428USD
 • Kuruluş Yılı 2018
 • Listelendiği Borsalar Binanca - FTX - Huobi Global - KuCoin - Bybit - Gate.io - Bitfinex
 • Whitepaper https://whitepaper.axieinfinity.com/

Axie Infinity Hakkında

Rate this post

Axie Infinity (AXS) nedir?

Axie Infinity, kısmen oyuncularının sahip olduğu ve işlettiği blok zinciri tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur.
Proje hakkında daha fazla bilgi almak için Axie Infinity sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Pokémon ve Tamagotchi gibi popüler isimlerden ilham alan Axie Infinity, oyuncuların “Axies” adı verilen jeton tabanlı yaratıkları toplamasına, üremesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanır.
Eksenler çeşitli şekillerde bulunabilir. Sudaki canlılar, hayvanlar, kuşlar, böcekler, bitkiler ve sürüngenler dahil olmak üzere 500’den fazla farklı vücut parçasına sahip olabilirler. Her kategoriye ait bir parça; Yaygın, Nadir, Çok Nadir ve Efsanevi olmak üzere dört farklı özelliğe sahiptir. Bu özellikler şaft bölgesinde rastgele görünür. Bu nedenle, Axies benzersiz, nadir ve benzersizdir. Her Axie, farklı özelliklere ve avantajlara sahip benzersiz bir belirteç (karşılaştırılamaz belirteç NFT) olarak çalışır. Üç kişilik (3v3) takım savaşlarında kazanılan deneyim (exp) puanları, Axie’nin istatistiklerini veya vücut kısımlarını iyileştirmek için kullanılır. Axies, oyun pazarında kullanılabilecek veya satılabilecek yeni ve benzersiz yavrular üretmek için yetiştirilebilir.
Axie Infinity ekosisteminin, Axie Infinity Shards (AXS) adı verilen kendi benzersiz yönetim tokena sahiptir. Bu tokenlar, kullanıcılara Axie topluluk hazinesindeki fonların nasıl harcandığına dair eleştirel oylamada hak verir.

Axie Infinity’nin kurucusu kimdir?

Vietnam’da bir ekip tarafından oluşturulan Axie Infinity, teknoloji odaklı oyun şirketi Sky Mavis tarafından 2018 yılında geliştirildi. Şirket Trung Nguyen ve Aleksander Larsen tarafından kuruldu.
Trung Nguyen, platformun şu anki CEO’su. Nguyen, yazılım mühendisliği bölümünden mezun oldu ve Axie Infinity projesini geliştirmeden önce Anduin Transactions’ta mühendis olarak çalıştı.
Platformun kurucularından eski profesyonel oyuncu Aleksander Larsen COO olarak görev yapıyor. Larsen, 2017’den beri blockchain oyun projeleri üzerinde çalışıyor. Daha önce Norveç hükümetinin güvenlik organizasyonunun üst düzey güvenlik görevlisiydi ve halen Blockchain Gaming Alliance’ın yönetim kurulu sekreteri olarak görev yapıyor.
Axie Infinity ekibi 25 tam zamanlı çalışandan oluşmaktadır. Ekibin çoğu oyun geliştirme tecrübesi olan kişilerden oluşuyor.

Axie Infinity Ağı Güvenli mi?

Ethereum blok zincirinde başlatılan ERC-20 standardına sahip Axie Infinity (AXS) belirteci. Bu nedenle protokol, Ethereum ağında kullanılan Proof of Work (POW) konsensüs algoritması tarafından korunmaktadır. Axie Infinity 2021’in başlarında; Axies, Land’in NFT’lerini ve diğer oyun içi belirteçlerini Loom ağından Ethereum’da Ronin adlı özel bir yan zincire geçirmeyi planlamıştı.
Ronin, Axie Infinity için tasarlanmış uygulamaya özel bir yan zincirdir. Zincir, Axie Infinity oyununun arkasındaki şirket olan Sky Mavis tarafından geliştirildi. Düşük gaz ücretleri ve neredeyse gerçek zamanlı işlemler içeren zincir, Axie Infinity projesinin gerektirdiği ölçeklenebilirlik için tasarlanmıştır.

Axie Infinity (AXS) nereden satın alınır?

Axie Infinity (AXS), 2022 itibariyle; Binance, Huobi Global, Coinbase, FTX, Bithumb, KuCoin, Gate.io ve Kraken gibi önde gelen borsalar dahil olmak üzere sayısız platformda işlem görmektedir.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir