Arsenal Fan Token Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Arsenal
 • Coin Sitesi https://www.arsenal.com/news/afc-fan-token-everything-you-need-know
 • Desteklediği Cüzdanlar -
 • Coin Arzı SınırsızUSD
 • Coin Hacmi 1564605USD
 • Kuruluş Yılı 2021
 • Listelendiği Borsalar Gate.io - Chiliz - Bybit - MEXC - Paribu
 • Whitepaper https://www.arsenal.com/news/afc-fan-token-everything-you-need-know

Arsenal Fan Token Hakkında

Rate this post

Arsenal Fan Token (AFC) Nedir?

Arsenal Taraftar Tokeni (AFC), Londra merkezli futbol kulübü Arsenal FC’nin “The Gunners” lakaplı resmi taraftar tokenidir. Arsenal, 2021 yazında Socios.com ile anlaştı. Chiliz blok zinciri üzerine inşa edilen bu uygulama sayesinde, aynı yılın Ağustos ayında AFC tokeni piyasaya sürüldü. Chiliz, eğlence endüstrisinde önde gelen blok zinciri sağlayıcılarından biridir ve Socios.com, sporda blok zinciri endüstrisinin temsilcisidir.
Arsenal ticari direktörü Peter Silverstone, Socios ile ortaklığın devasa Arsenal hayran kitlesini ve futbol takımını birbirine daha da yakınlaştıracağını söyledi. Dünyanın dört bir yanındaki taraftarların kulüple etkileşime girmesi ve iletişim kurması için daha fazla fırsat sağlayacaktır.
AFC Taraftar Token sahipleri, kulübün geleceğini etkilemek ve takımla ilgili çeşitli kararlar almak için oylamaya katılma avantajına sahip olacaklar.

AFC sahipleri ayrıca oyunlara ve yarışmalara katılmak için belirli ayrıcalıklara sahip olan ilk kişiler olacak ve yeni içeriğe ilk erişim elde edecekler. En önemlisi, her AFC sahibi oyunlaştırma sürecinin bir parçası olabilecek. Futbol takımları ve taraftarlar arasındaki etkileşime odaklanan pazarlama kampanyalarında söz sahibi olabilecekler.

 

Arsenal Fan Token Kurucusu Kim?

Arsenal veya Arsenal Futbol Kulübü, Premier Lig’de oynayan ve merkezi Islington, Londra’da bulunan profesyonel bir futbol kulübüdür. Arsenal Futbol Kulübü Ekim 1886’da kuruldu. Yıllar içinde İngiliz futbol tarihinin en başarılı projelerinden biri olmayı başardı. Kulüp tarihinde 13 kez İngiltere Şampiyonluğu kazanan kulüp, İngiltere Kupası’nı (The Football Association Challenge Cup, FA Cup) 14 kez müzeye taşıdı. Kulüp şu anda Kroenke Sports & Entertainment’a aittir. Mikel Arteta Amatriaín baş antrenördür. Forbes’a göre 2021 itibariyle Arsenal FC dünyanın en pahalı sekizinci futbol kulübü.

Arsenal Taraftar Tokeni (AFC), spor ve eğlence için dünyanın önde gelen fintech blockchain hizmetleri sağlayıcısı Chiliz’de 2021 yazında piyasaya sürülecek. O yılın başlarında Arsenal, Socios.com ile bir ortaklık duyurdu. Verimli işbirliği sayesinde ilk meyveler hasat edildi. Sosyal paylaşım sitesi; sporseverler için cazip ödüllere sahip ve Chiliz tarafından desteklenen bir iOS ve Android işletim sistemi.
Chiliz ve Socios.com’un CEO’su Alexandre Dreyfus, 20 yılı aşkın dijital deneyime sahip yetenekli bir web girişimcisidir. 90’lı yıllarda interaktif seyahat rehberi Webcity’yi geliştirdi. Daha sonra iki çok başarılı çevrimiçi poker projesi başlattı, Winamax ve Chilipoker. 2013 itibariyle Global Poker Index ve The Hendon Mob projesinin sahibidir. Bunun üzerine Dreyfus, 2017 yılında spor ve eğlence platformları için dijital para birimi değişimi olan Chiliz’i kurdu.

Bir yıl sonra, futbol ve spor kulüplerine blockchain teknolojisi aracılığıyla hayranlarından para kazanma fırsatı vermek amacıyla Socios.com projesini başlattı.

 

Arsenal Fan Token (AFC) Nereden Alınır?

Arsenal Taraftar Tokeni (AFC) Ocak 2022 itibariyle;

Gate.io – Chiliz – Bybit – MEXC ve Paribu gibi platformlarda satın alınabilir ve takas edilebilir.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir