API3 Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Heikki Vanttinen - Burak Benligiray - Saša Milić
 • Coin Sitesi https://api3.org/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı SınırsızUSD
 • Coin Hacmi 7.930133USD
 • Kuruluş Yılı 2020
 • Listelendiği Borsalar Binance - Coinbase Exchange - KuCoin - Huobi Global - Gate.io - Kraken
 • Whitepaper https://drive.google.com/file/d/1JMVwk9pkGF7hvjkuu6ABA0-FrhRTzAwF/view?usp=sharing

API3 Hakkında

Rate this post

API3 Nedir?

Akıllı sözleşmeler genellikle güvenilir verilere erişmekte zorlanır, ancak uygulama programlama arayüzleri ( API’ler ) bu soruna bir çözüm olarak lanse edilmiştir.

API3’ün belirtilen hedefi, API’lerin merkezi olmayan sürümlerinin ölçeklerde oluşturulmasına, yönetilmesine ve paraya çevrilmesine izin vermektir. Blockchain teknolojisi, merkezi olmayan finanstan tedarik zinciri yönetimine kadar ekonomide her zamankinden daha büyük bir rol oynadığından, bu projenin arkasındaki ekip, akıllı sözleşmelerin “zamanında, güvenilir gerçek dünya verileri” sağlamasının hiç bu kadar önemli olmadığını söylüyor.

API3 için teknik inceleme Eylül 2020’de açıklandı ve şu anda API’lerle ilgili ana sorunu ortaya koydu: bağlantı. Şu anda, akıllı sözleşmelerin en son veriler için API’lerle doğrudan bağlantı kurmasının bir yolu yok – ve bu, oracle’ların popülaritesinde bir patlamaya yol açtı.

Bu, sorunu bir dereceye kadar çözmeye yardımcı olsa da, endüstri o zamandan beri “Blockchain Oracle Problemi” ile boğuşuyor. Oracle’lar, API’ler ve akıllı sözleşmeler arasında yer alan, maliyetleri ve merkezileştirmeyi artıran bir ara katman yazılımı biçimidir. API3, API sağlayıcılarının kendi düğümlerini çalıştırmasını sağlayarak bu sorunu aşmayı amaçlamaktadır.

 

API3’ün Kurucuları Kimdir?

API3’ü hayata geçirmek için üç kişi bir araya geldi. Birincisi, proje ve neyi başarmayı umduğu hakkında kapsamlı yazılar yazan Heikki Vanttinen. Daha önce “daha ​​güvenilir, verimli ve güvenli bir gelecek için gerçek dünyaya bağlı akıllı sözleşme çözümleri geliştiren” bir blok zinciri laboratuvarı olan CLC Group’ta kurucu ve CEO olarak çalıştı. Vanttinen ayrıca blockchain teknolojisinin ana akım olarak benimsenmesine yardımcı olmayı amaçlayan bir mobil işletim sistemi olan Zippie’de baş pazarlama görevlisi olarak görev yaptı.

Vanttinen’e Burak Benligiray katıldı. Ayrıca CLC Group’ta CTO olarak görev yaptı. Benligiray daha önce API3 için entegrasyon platformu olarak hizmet veren ChainAPI’nin avantajlarını vurgulayan yazılar yazmıştı. Bu, CLC Group tarafından takip edilen yeniliklerden biri olan Honeycomb’un “manevi halefi” olarak tanımlandı.

Son olarak, API3’ün üçüncü kurucu ortağı Saša Milić’tir. Bilgisayar bilimi öğrencilerine temel müfredat dersleri verdiği Toronto Üniversitesi’nde dönemsel öğretim görevlisi olarak hizmet etmenin yanı sıra, Facebook için yazılım mühendisi ve Gauntlet için simülasyon veri bilimcisi olarak çalıştı.

 

API3 Ağı Nasıl Güvenlidir?

API3, bir ERC-20 tokenidir, yani Ethereum blok zincirine dayanmaktadır.

 

API3’ü (API3) Nereden Satın Alabilirsiniz?

API3 satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz.

Binance – Coinbase Exchange – KuCoin – Huobi Global – Gate.io – Kraken

Bir kripto para borsasını seçmeden önce kendi araştırmanızı titizlikle yapmayı ihmal etmeyin.

Kripto para dünyasına yeni dahil olanların API3 nasıl alınır sorusuna cevap bulmak için izleyebileceği birçok yol var, ancak coinincele.com olarak en doğru bilgiyi, hizmeti vermek için çok çalışıyoruz.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir