Akropolis Logosu
 • Coin Popülerlik
 • Coin Güven Durumu
 • Coin Projesi
 • Coin analizi

Genel Özellikler

 • Coin Ağı Ethereum (ERC-20)
 • Sertifika Bilinmiyor
 • Coin Firması Ana Andrianova
 • Coin Sitesi https://akropolis.io/
 • Desteklediği Cüzdanlar MetaMask - Trust W.
 • Coin Arzı SınırsızUSD
 • Coin Hacmi 2487064USD
 • Kuruluş Yılı 2020
 • Listelendiği Borsalar Binance - Gate.io - KuCoin - Huobi Global - FTX - Uniswap (V2)
 • Whitepaper https://wiki.akropolis.io/wp2019/

Akropolis Hakkında

Rate this post

Akropolis (AKRO) Nedir?

Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir finans protokolü üzerinde çalışan bir şirket olarak Akropolis, borç verme de dahil olmak üzere tasarruf ve varlık büyümesi için kendi kendini yöneten bir finansal ekosistem sağlamayı amaçlıyor. Bu amaca uygun olarak sunduğu ürünler arasında, ticari merkezi olmayan özerk girişimler geliştirmek için bir çerçeve sağlayan AkropolisOS, teminatsız bir borç verme platformu, bir yield farming toplama toplayıcısı olan Sparta ve ortalama bir dolar maliyetleme aracı olan Delphi yer alıyor.

Proje, ürün hattının protokol yönetimi için bir ERC-20 tokeni olan AKRO’yu kullanıyor.
Akropoli ilk olarak Mart 2018’de duyuruldu ve Haziran 2020’de Ethereum ana ağında başlatıldı.

 

Akropolis Kurucusu Kim?

Akropoli 2017 yılında Ana Andrianova tarafından kuruldu ve daha sonra Kate Kurbanova da kurucu ortak olarak katıldı

Akropolis’i kurmadan ve CEO olarak devralmadan önce Andrianova, veri ve teknoloji odaklı bir yatırım yönetimi şirketi olan Apiro Capital’in kurucu ortağı ve genel müdürüydü. Ayrıca bir özel sermaye danışmanlık firması olan Şirin Capital’i kurdu. Emerging Asset Management’ta gelişmekte olan piyasalar hedge fon analisti olarak yatırım yapma konusunda ek deneyime sahiptir ve özel sermaye fonu stratejisinden sorumlu olduğu Lehman Brothers’ta fon yöneticisi olarak görev yapmıştır. Ayrıca Kurbanova, Bee Token, Web3 Foundation, Tenzorum ve OpenMaker’a danışmanlık yapmıştır.
Ocak 2018’de Akropolis’te danışman olarak göreve başlayan Kurbanova, projeye katkılarından dolayı kurucu ortak seçildi ve Haziran 2018’de tam zamanlı ekip üyesi olarak işe alındı.

Akropolis’ten önce Kurbanova, araştırma araçları ve metodolojileri geliştirdiği kripto varlık istihbarat firması Cindicator’da analitik başkanıydı ve firmanın CND token modeli ile teknik incelemesinin ortak yazarıydı. Ayrıca Svandis için bir topluluk ve ürün danışmanı olarak hizmet vermektedir.

 

Akropolis Ağı Güvenli mi?

Acropolis ürün ailesi, protokolü güvence altına almak için AKRO adlı bir yönetim tokeni kullanır. AKRO bir ERC-20 tokeni olduğundan, işlemler, zincir üzerindeki kayıtları doğrulamak için Ethereum blok zincirinin iş kanıtı konsensüs algoritmasına dayanır. PoW konsensüsünde madenciler, blok zincirine yeni bloklar eklemek için birbirleriyle rekabet eder ve kayıt eklemek, ağdaki düğümlerin çoğunluğunun onayını gerektirir.
Blockchain güvenlik firması CertiK, AKRO’nun akıllı sözleşmelerini Ağustos 2019’da denetledi.

Şirketin bulgularına göre, Akropolis önerilen bazı değişiklikleri uyguladıktan sonra, kullanılan akıllı sözleşmeler “iyi yapılandırılmış durumda ve geleneksel olarak bilinen geliştirme hataları veya güvenlik sorunları içermiyor”.
Acropolis, Ağustos 2020’de akıllı sözleşmelerinde bir dizi başarısız hack duyurdu. Sonuç olarak, kilidi açılmış tüm AKRO’ları akıllı sözleşmelerden emanet cüzdanlarına taşıyarak daha yüksek düzeyde kurumsal güvenlik sağlar. O ayın ilerleyen saatlerinde bir hata avlama programı duyurdu. Bu durumda, daha önce keşfedilmemiş güvenlik açıklarını bildirenler AKRO veya stablecoin’lerle ödüllendirilecek.

 

Akropolis (AKRO) Nereden Alınır?

AKRO başlangıçta Huobi Global’de listelendi ve şu anda Binance, MXC.COM, KuCoin, Uniswap (V2) gibi birçok büyük borsada satın alınabiliyor.

Coini Oyla

Rate this post

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir